..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mermere sıkışmış bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuştuncaya dek mermeri oydum -Mikelanjelo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum ve Birey
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Genç Bir Yazar ile Söyleşi: Murat Kömür
kemal düz
Deneme > Yapıtlar

 GENÇ BİR YAZAR İLE SÖYLEŞİ: MURAT KÖMÜR Genç bir yazar. 1984 doğumlu, Ordulu. Fantastik edebiyatın güçlü bir ismi. Kendisiyle yazarlığı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdim. Önce ilkokul yıllarıyla başladı söze; Birleştirilmiş sınıflarda ilk eğitimini tamamladıktan sonra yedi yıllık ortaöğrenim hayatı başlar. Fatsa Anadolu Lisesinden 2001 yılında mezun olup Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesini de 2005 yılında bitirir, sonra Bolu’da T

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey
261 
 Dindarlık Eğitimin Neresinde?  (hasan tülüceoğlu)

Aslında bütün suç, Batının reform ve rönesanslarla bilim devrimi yapıp kimsenin bileğini bükemeyeceği bilim ve teknoloji devi haline gelmesi ve tahrif edilmiş Hıristiyanlık-Antik Yunan kaynaklı aşırı dominant kültürünü dünyaya dayatmasında. Yoksa öncelikle biz Müslüman Türkler ile doğu Müslüman halkların suçu neydi ki?
262 
 Iraklı Kadınlar ve Pozitif Ayrımcılık*  (cetinbayatli)

Kadınları ele alan bir ilginç yazı.
263 
 Kullanalım da Nasıl Kullanalım  (Ahmet Zeytinci)

Bütün kredi kartlarında ''Asgari Ödeme Tutarı'' diye bir madde yazar hepiniz bilirsiniz. Çok borcunuz biriktiği zaman asgari tutarı ödeyip bir daha ki yani bir ay sonraki ekstreye kadar zaman kazanırsınız. Aslında bu çok sakıncalı bir durumdur. Asgari tutarı ödedikten sonra geriye kalan bakiyeniz fazla ise, yapılan hesaplamalar göre hiç kredi kartı kullanmasanız bile o borç epey uzun bir süre sonra bitmektedir. Unutmayın kredi kartı faizleri dünyanın her yerinde diğer banka faizlerine göre çok yüksek maliyetlidir kişilere.
264 
 Dokunmatik Olmuşuz  (Sinan Yıldırım)

Artık öyle küçük çocuğun elindeki şekeri alıp ağlatma eylemine bile gerek yok, şöyle karşıdan baksanız ama içinizden alırım bak şekerini diye düşünerek, o bile yetiyor ağlatma eylemi için. Sonra ağlayan çocuğun ilk önce annesi anlıyor çocuğunun elinden şekerini almayı düşündüğünüzü, sonra anne babaya bir bakışla anlatıyor olanları, baba kalkıp geliyor yanınıza anladım ben seni değip tekme tokat dalıyorsunuz birbirinize. Biraz abartılımı oldu buda!!! neyse.
265 
 Avlulu Evlerin Çocuğuysanız Eğer...  (Ahmet B.çulhacı)

Gelen zaman, geçen zamana denk düşmüyor bugünlerde... Her şey gerçek rengini yitirmiş gibi...
266 
 Bir Metro'da ve Bir Otobüs'te  (aybike_umay)

Kim Demiş Avrupa İnsani Medeni, Ne Edep Kalmiş Ne Haya çırılçıplak Bedeni, Açmaksa Bedeni Olmaksa Medeni, Desene Hayvanlar Dahada Medeni...
267 
 İnsan Aslında Beş Yıl Yaşar  (osman demircan)

İnsanın maddi değeri şudur: Bir insanda 7 kalıp sabun yapacak kadar yağ bulunuyor. Orta boy çivi yapacak kadar demire sahip. Bir kahve fincanını dolduracak kadar şeker bulunuyor. Küçük bir tavuk kümesini badanalayacak kadar kireç var. 2000 kibrit yapacak kadar fosfor bulunuyor. Ufak bir topun atımına yetecek barut için potasyum var. Bir insan ortalama 70 yıl yaşar. Bunun yarısını gece yaşar ve bu süreçte genelde uyur. Geriye 35 yıl kalır.
268 
 Müslümandan Müslümana Bir Hak  (Osman AKTAŞ)

Bir Müslümanın görevi, Müslümanlara destek olmak... Burada şu soru geliyor insanın aklına: Hangi Müslümana destek vereceğiz? Kendi yarattığı dini, Allah’ın indirdiği dinin yerine koyan ve kendilerine Müslüman diyenlere mi yoksa Allah’ın dinini Kur’an-ı Kerim’e göre yaşayan, çevremizde destek vereceğimiz kadar Müslüman var mı ve varsa bunları bulabilecek ve destek olabilecek durumda mıyız?
269 
 Ne Zaman Canavarlaştınız?  (Sami Güzel)

Sabah işe gelirken gördüm o amcayı. Kaldırımın kenarına öylece uzanmış, sanki her şeyi boş vermiş gibi gökyüzüne bakıyordu. Siyah ve bir giysiden başka her şeye benzeyen pantolonu yırtılmış, dizi kanıyordu. Yanında birkaç polis, amcaya sorular sorarak ne olduğunu anlamaya çalışıyorlardı. Oysa her şey açık seçik belliydi. Amcanın elindeki simit tablası yola saçılmış, hatta birkaç simidin üzerinden de arabalar geçmişti. Belli ki, arabanın biri amcaya hızlı bir şekilde vurmuş ve durmadan kaçmıştı. Üstelik başka hiçbir araç da durmamış, bu adamcağızı kırılmış dizi, dönmüş başı ve insanlara lanet okuyan kalbiyle kaldırım kenarında yalnız bırakmışlardı…
270 
 Şimdi Reklamlar  (hAtİcE gÖk)

Sürekli maddi harcamalar yapmak için sömürülüyoruz. Geleneksel sömürgecilik anlayışı olan askeri istila ve sömürülen halkların güç kullanılarak köleleştirilmesinin yerine, yeni bir sömürgecilik anlayışı gelişti artık. Bu yeni sömürgecilik anlayışında, sözde ve görünüşte hiçbir zorlama yok! Herkes özgür iradesiyle hareket ediyor! Koşullarda eşitlik olmadan nasıl bir fırsat eşitliği oluyorsa ki uzun bir tartışmaya açık bir konudur bu; hepimiz özgürüz, zira fırsat eşitliği var!
271 
 Müslümanmıyız?  (ATIF OSMAN)

Eleştirimizi önce kendimize yapalım. Kendimizin muhasebesini yapalım hiç tembellik etmeden. Allah'ın kanunlarına yaşantımız ne kadar usulüne uygun. Var olan usulsüzlükleri gözü açık bir muhasebeci gibi örtmeden olduğunca bir bakalım durumumuza.
272 
 Türk Kadınlar Günü  (Osman AKTAŞ)

Kadınlarımız,adımız sizinle anılmakta beşikten mezara. Siz kendinizle anılıyor musunuz? Nasılsınız? İyi misiniz? İyi olmanızı cenab-ı Allah'tan dilerim (hükümetten fırsat bulursam)
273 
 Ses ve Işık.  (David Durak ARSLAN)

Sizden sözediyorum...
274 
 Sözün Bitmediği Yer…  (E. Asım Öztürk)

Bu güneş altında söylenecek çok söz, yapılacak çok iş, keyifli sürdürülmesi insana bağlı yaşamlar vardır. Yaşam inatçı ve dirençliyken, insanlık uzun bir öyküdür. İnsan makroya doğru gelişerek sürebilecek uzun bir yolculuğun ilk anlarındayken, evren ölçeğinde dokusal hücresinin içindeki mikro bir yaşamdır, şimdilik.
275 
 Aforizmalar  (Muhammed CAN)

Aforizmalarım işte
276 
 Ah Be Gözlerim  (Ahmet Zeytinci)

Ah! be gözlerim kara kıta Afrika'da bir lokmaya muhtaç insanlar gördün. Birileri kuş sütünün eksik olmadığı sofralarda tıka basa karınlarını doyururken, kusacak kadar yemek yerken, kara kıta Afrika'da bir lokma ekmek için, bir kilo patates, pirinç için birbirini ezen çiğneyen insanlar gördün. Okula gitmesi gerekirken, küçücük çocukların elinde Kalaşnikoflar ile birbirlerine silah sıktıklarını gördün. Görmez olsaydın, duymaz olsaydın keşke bunları, insanlığından bu kadar utanmazdın...
277 
 "Çatık Kaşlı" Devletin Gölgesi  (Cafer ŞAHİN)

Devletimizin halkıyla barışması ve kaynaşması bağlamında gelinen nokta...
278 
 Aşk Yoktur..! Aşık Olduğunu Sanmak Vardır...  (mustafa dönmez)

biz insanlar aşık olduğumuzu sanırız...
279 
 Bu Fetişizm Başka Değişik Bir Şey  (Ahmet Zeytinci)

Birisi gelecek sizin kıçınıza burnunu dayayacak ve siz de onun burnuna zaaart zaaart amiyane tabir ile osuracaksınız, kibar tabir ile gaz çıkartacaksınız... Hadi be, hatta bir kere daha hadi be! Argoda da ''Osuruktan tayyare selam söyle o yare.'' diye de bir özlü sözümüz vardır... Bir adı da yellenmedir, gaz çıkartmanın... Geçenlerde bir yerde okumuştum İrlandalılar da gaza çıkartmayı pek sevmezler imiş, gaz çıkaracakları zaman, canlarının azar azar, kıçlarından çıkıp da gideceğini zannederlermiş...
280 
 Gülmenin Irkı mı Var?  (Feray Korkmaz)

Hadi Hindistan’dakilerin, reankarnasyon inançları var, peki bizim derdimiz ne ki, yalnızca bir kere gelebileceğimiz şu hayatta, doyumsuz hırslarımıza yenilip giderken, yanımıza kâr kalacak tebessümlerimizi herkesten saklıyoruz?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Saçmalamaktan Korkun
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Bireysel ve Toplumsal Cehalet!
Cahit KILIÇ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Aşağı Yukarı Değil İleri Bak!
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey
"Hakkın Kulu Sayılır Mı"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Atatürk Üzerine Bir Kaç Kelam
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Cem Yılmaz Neyimiz Olur?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Senden Adam Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Maymuna Sahip Olmak mı?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Kimin Hayatı Roman?
Yûşa Irmak
Eleştiri > Toplum ve Birey
Öyle mi Alay Komutanı?
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey
Siz Yöneticiler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.