..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir kimse, neden oltasını, içinde tek bir balık olmadığını bildiği bir göle sarkıtır? -Adalet Ağaoğlu
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya > CEM AKKILIÇ
15 Şubat 2009
2009 Blog Ödülleri ve Wolkanca  
CEM AKKILIÇ
Yarışmanın ruhuna aykırıdır. İlk önce verilecek hediye açıklanır. Ama bunlar öyle yapmadılar. İnsanların heyecanını kullanarak yarışma bittikten çok sonra ÖDÜLÜ açıkladılar. Arka planda yapılan ''MUHASEBE'' hesapları, ödül yerine ''ZIMBIRTI'' verilmesine neden olmuştu. Kendi yandaşlarını seçip, küfürbaz blogculara derece vermişlerdi. Bu küfürbaz blogculardan Wolkanca, bir bayan blogcu arkadaşa ağıza alınmayacak hakaretler etmiş, sonra bu şuçunu hafifletmek için ''Küfür ederken alkol aldığını'' söylemişti. Blog dünyasının bu küfürbazı 2 gün üst üste hakaretler edince, ''48 saat boyunca içkimi içtin'' sorularına muhatap kalmıştı. En sonunda Volkan YILMAZ mahkemeye sevkedilip hesap vermek zorunda kalmıştı.


:BGHI:
2009 BLOG ÖDÜLLERİ ADI ALTINDA YAPILACAK OLAN YARIŞMAYI (yarışma denilirse tabi) ANLAYABİLMEMİZ İÇİN 2008 DE DÖNEN ''DOLAPLARA''(!) BAKALIM.


ASLA KAZANAMAYACAĞINIZ ve NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR YARIŞMAYA KATILARAK, BİRİLERİNİN SİZİ SÖMÜRMESİNE İZİN VERMEYİN. GEÇEN YIL YAPILAN YARIŞMADA KİM NE KADAR OY ALDIĞINI BİLE ÖĞRENEMEMİŞTİ.
Kendi yandaşlarını seçip, küfürbaz blogculara derece vermişlerdi. Bu küfürbaz blogculardan Wolkanca, bir bayan blogcu arkadaşa ağıza alınmayacak hakaretler etmiş, sonra bu şuçunu hafifletmek için ''Küfür ederken alkol aldığını'' söylemişti. Blog dünyasının bu küfürbazı 2 gün üst üste hakaretler edince, ''48 saat boyunca içkimi içtin'' sorularına muhatap kalmıştı. En sonunda Volkan YILMAZ mahkemeye sevkedilip hesap vermek zorunda kalmıştı.

Wolkanca blogun yapmış olduğu rezaletlere geçmeden önce, sözde organizatör Eray Endeş'in düzenleyip, kendi arkadaşlarını birinci seçtiği 2008 Blog Ödülleri hakkındaki yorumlara bir göz atalım.

Cemology Onuncu köy'de yayınladığım yazı, bildigim.com sitesinde yayınlanmıştı!
BLOG ÖDÜLLERİ ALDATMACASI (Yazıyı okumak için üzerini tıklayın)


GERÇEKTEN TAM BİR KOMEDİ
EN AZ 30 BİN KAZAN AMA DEMO VİSTA KAKALA!

Yarışmanın ruhuna aykırıdır. İlk önce verilecek hediye açıklanır. Ama bunlar öyle yapmadılar. İnsanların heyecanını kullanarak yarışma bittikten çok sonra ÖDÜLÜ açıkladılar. Arka planda yapılan ''MUHASEBE'' hesapları, ödül yerine ''ZIMBIRTI'' verilmesine neden olmuştu.

Daha sonra Microsoft Amerika’ya mail yollayıp sponsorluk durumunu sorduğumuzda haberlerinin olmadığını öğrenmiştik. Yarışmayı düzenleyenler kazananlara motorsiklet verileceğini söylemişlerdi. Bütün bunları TRT bilişim rüzğarı programında söylemişlerdi.( you tube’da halen o görüntüler olmalı). Sonra baktılar ki motorsiklet işi pahalıya patlayacak, en iyisi DEMO VİSTA kakalayalım dediler.
Ve ödülü, yarışma bittikten günler sonra açıkladılar.

BİNLERCE EURO KAZANIP DERECE ALAN BİR KAÇ BLOGCUYA DEMO VİSTA KAKALAMIŞLARDI!
Bakın 2008 blog ödüllerini nasıl açıklamışlardı.


2008 DE, KATILANLARIN NE KADAR OY ALDIĞI BİLE AÇIKLANMAMIŞTI. KAZANACAK BLOGLARI ÖNCEDEN BELİRLEMİŞLER, SPONSORLARDAN ALMIŞ OLDUKLARI BİNLERCE EUROYU AFİYETLE GÖTÜRMÜŞLERDİ. YARIŞMAYA KATILAN BLOGCULARDA ''NE KADAR OY ALDIK'' DİYE SORUP MAİL ATTIKLARINDA, ZAHMET EDİP BİR CEVAP BİLE YAZMAMIŞLARDI. ÇÜNKÜ ÇOK YORULMUŞLARDI!...


Sitesinde küfür, hakaret ve karalamadan başka birşey olmayan wolkanca blog, bu yüzden mahkemelik bile olmuştu. Bir bayan blogcu arkadaşa ağıza alınmayacak küfürler etmiş, soluğu mahkeme kapılarında almış, sonrada bebeler gibi ağlayarak ''ben o sırada alkollüydüm'' diyerek şuçunu hafifletmeye çalışmıştı. Günlerce durmadan küfür eden bir insan için, ''her dakika alkollümüsün'' diye sorular sorulmuştu blog dünyasında. Dikkat ettim bu sözde blog yazarı küfürbaz şahıs, hep geceleri yazı ve yorum yazmakta.

Şimdi biraz geçmişe gidelim ve Wolkanca'ya bakalım. Altta bulunan ekran görüntülerini okuyabilmek için linklere tıklayınız.


http://img24.imageshack.us/img24/9477/13023118cv3.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/7693/33280539ti8.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/8194/67646197ph4.jpg

İşte sözde organizatör Eray Endeş'e yakınlığıyla bilinen Wolkanca blogun birinci yapılacağı çok önceden tahmin edilmiş ve bu tahminler doğru çıkmıştı.

Şimdi yine sözde blog yarışması hakkında yapılan bir kaç yoruma bakalım.

http://img15.imageshack.us/img15/57/67029706dr3.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7253/84325901is9.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/5378/29639307tg0.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/1176/21633186mz6.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1176/50121626fw1.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1101/87626972qo0.jpg

http://img58.imageshack.us/img58/1834/55729695qp5.jpg


MICROSOFT AMERİKA'NIN YARIŞMADAN HABERİ BİLE YOKTU. YARIŞMADAN AYLAR ÖNCE TRT'DE BİLİŞİM PROGRAMINDA ISRARLA ÖDÜLÜ SORAN SPİKERE, TÜRKİYE MİCROSOFTUN PATRONU ''KEM KÜM'' ETMİŞ VE ''ÖDÜL OLARAK MOTORSİKLET VERECEĞİZ'' DEMİŞTİ. YAKLAŞIK OLARAK 30.000 EURO PARA TOPLAMIŞLAR VE ÖDÜLÜ BİR TÜRLÜ AÇIKLAMAMIŞLARDI.
SONUNDA KENDİ SEÇTİKLERİ BLOGCULARI KAHRAMAN GİBİ İLAN EDİP, DİĞER BLOGCULARA NE KADAR OY ALDIKLARINI BİLE AÇIKLAMAMIŞLARDI. ZATEN NOTER BİLE YOKTU SÖZDE ORGANİZASYONDA.

http://img24.imageshack.us/img24/4835/wwwwwwwtq6.jpgSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İnternet ve gerçek dünya kümesinde bulunan diğer yazıları...
Anlat Bana Hocam
Adam Üç Dil Biliyor
Tehdit-i Aksan Sökmez Bize

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yalanlara Dair Erdinç Aras
Pal Sokağı Çocukları
Dingil Rover
Amerikan Kovboyları
Wowturkey. Com Un Gerçek Yüzü
Amerikadan Örnekler
Oy Dingala Dingala
Halkını Düşünen Padişah
Deniz Feneri Çetesi
Burç Acar Nerelerdesin?

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Horse Latitudes [Şiir]
Aşk Makinam [Şiir]
Yes 10 Yaşında [Şiir]
Hala Çarşambaya Perşembe Diyenleriniz Var. [Şiir]
Canlandır [Şiir]
Canlandırdı [Şiir]
Hayvanlar ve Hayvanlar [Şiir]
Aptal Adam [Şiir]
Salome'nin Hikayesi [Öykü]
Dumlupınar Faciası ve Bir Aşk Hikayesi [Öykü]


CEM AKKILIÇ kimdir?

DUYGUSAL, GURURLU, KRİSTAL BİR AYNAYIM. Gülene kahkaha, sırıtana tokat, tükürene balgam atarım.

Etkilendiği Yazarlar:
ALDOUX HUXLEY


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © CEM AKKILIÇ, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.