..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mermere sıkışmış bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuştuncaya dek mermeri oydum -Mikelanjelo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Anılar > ARZU MUMCU
31 Aralık 2002
Sensiz Yeni Yıllara  
ARZU MUMCU
Herşey seninle anlamlıymış.Seni çok özledim..


:CECA:
Sensiz yeni bir yıla daha merhaba diyeceğiz.. buruk ve üzgün...Hatırlıyorum da ne eğlenceli geçerdi çocukluğumda yılbaşı geceleri..toplumun çoğunluğunun yasak diye ürkerek erken yattığı o gecelerin birinde –sanırım 4 yaşlarındaydım- sen “ çocuklar bakın gece 12 de çeşmelerden meyve suyu akacak sakın uyumayın” diye bizi kandırmıştın..ve tek amacın saat 12’yi ailecek bitirip, yeni yıla beraber girmekti, o geceyi ölsem unutamam..şimdilerde nasıl da gülüyorum gece yarısını bekleyip, lavabolara koşuşumuza...Ah be bir tanem, sönen bayramlar gibi yeni yıllar, bütün özel günler de söndü sen gideli.
Yaşları, bana yakın olanlar bilir, tombalanın vazgeçilmezliğini.. Seninle hem tombala, hem domino oynar yenilince de mızıkçılık yapardım..avazım çıktığı kadar “oynamıyorum işte” diye bağırırdım..Senin varlığınmış asıl o günleri mutlu kılan da, ben anlamamışım minik yüreğimle..Seni ne çok sevmişim, oysa şimdi o zamanlar söyleyememenin acısı kavurur yüreğimi..
Yepyeni bir yıla girsek de eskisi gibi yeni umutlara sahip değilim baba, bunları sana anlatmam doğru mu bilmiyorum ama bildiğim bir gerçek var ki en büyük sırdaşım, derttaşım sensin benim. içimdeki umutsuz yanımı anlatmaya kararlıyım ya, o yüzden güzel şeyleri bir türlü anlatamıyorum.
İçimde öyle büyüyorsun ki gün be gün, yoo bundan asla şikayetçi değilim..ne var ki; o güzel ruhun aklıma geldikçe gidişine kahroluyorum baba..bunu kabul etmek istemiyorum..Allah beni affetsin böyle düşündüğüm için ama aradan 2,5 yıla yakın zaman geçse de hala inanmak istemiyorum çünkü,
O gidiş sana hiç yakışmadı...Öldüğünü söylediklerinde hastane koridorlarından sana ulaşmak için çığlıklarımla koşarken o yol bitmek bilmedi ve bittiğinde de yatağında senin o güzel yüzüne ölümün bulaşamadığını görmüştüm.Sanki uyuyordun, az evvelki sıkıntıları sanki sen değildin yaşayan..seni ellerimden acımasızca aldılar baba...bu işi yapanlar nasıl bir yürek taşıyorlar ya Rabbim...o gün hayattan oldukça büyük, milyonlarca basamak düştüm aşağıya.. ellerimden tutanların hakkını ödeyemem ama babacım yokluğunu ve o dramatik gidişini kimse silemedi..seni çok özlüyorum.. Yeni yıl diye bir şey varsa, beni affetsinler ben hala 20/Temmuz/2000 de asılı kaldım..Seni alıp götüren tarihte yaşıyorum.Biliyorum sen cenneten o güzel kaşlarını çatıp “yeter, bu yas bitsin,bitir!” diyorsun ama öyle kolay olmuyor işte babacım, olmuyor...Senle olan yeni yıl kutlamaları kalsın aklımda bırak, bir tek annemin doğum günü ya o gün işte yalnızca onu kutluyoruz, senin yerine de öpeyim mi annemi?
Seni nasıl özledim bilsen genç delikanlım..Saat tam 24:00 de çeşmelerden meyve suyu akmasa da gözlerimden sana doğru yaşlar süzülecek, ne olur hemen kızma ağlayacağım diye.. o yaşlarla sana dokunuyorum ben, yoksa hasretine yüreğim bu kadar dayanır mıydı?

.Eleştiriler & Yorumlar

:: İçim acıdı..
Gönderen: Didem SEVİNÇ / İstanbul
13 Nisan 2003
Sevgili arzu,,ne diyeceğimi bilemiyorum..Tıkandım sanırım..Yazın içimi burktu..Öncelikle babana Allahtan rahmet diliyorum.Ve sana gelince,,hayat acımasızdır bilirim..Ve yaşam insanı olgunlaştırmak için sürekli üzüntüler yaşatır,ayakta durabilmek için biraz acı çekmenin gerekli olduğu mantığa aykırı olsada kötü bir gerçek var..o da çizelge böyle işliyor ne yazıkki..Kalbinin kırıklığı geçici değil farkındayım..Ama kendine yıpratmaktan başka bişey yapamazsın.Hem biliyormusun?Sevip te kaybettiklerin seni görüyorlar.Bence güçlü ol.Babana yapabileceğin en güzel şey ona dualar etmektir.Sanada mutluluklar.Kendine iyi bak. Didem

:: Canım Arkadasım
Gönderen: Elçin / Aydın
1 Ocak 2003
Geldi, eksikte olsa yeni bir yıl, dönülmez yollara uğurladıklarımızdan ayrılalı + 1 sene daha oldu. Bunun acısını hissettik, ama devam eden hayatımızdaki insanlara daha bir sıkı sarıldık belki bu kayıplarımızla, geçen zamanın güzelliği, sonundaki kavuşmak umudu.. Canım dostum, sana, anlatımına diyecek söz bulmam çok zor, her zamanki gibi çok ama çok güzeldi.. Sevdiklerinle bir ömür önce sağlıklı, sonra huzurlu sonrasında mutlu, nice, nice yıllar dilerim. Sevgili Babanıda rahmetle anıyorum. Huzur içinde yatsın. Sevgilerimle...

:: Yaşam devam ediyor.
Gönderen: Kâmuran Esen / Bolu / Mudurnu
1 Ocak 2003
Merhaba Arzu; izedebiyata hoşgeldin.Eski dostların arasına yani. Satırlarını içim burkularak okudum.Babana duyduğun özlemi, onu kaybettiğin andaki ruh halini çok dokunaklı anlatmışsın...Acılar, ölümler, ayrılıklar.....Bizi olgunlaştıran, hatta hayata bakış açımızı, değer yargılarımızı değiştiren etkenlerdir onlar....Senin de , babanı kaybettikten sonra, bir zamanlar senin için çok değerli şeylerin bazılarından vazgeçtiğini; bir zamanlar senin için çok önemli olan bazı şeylerin, sana artık pek fazla bir şey ifade etmediğini tahmin edebiliyorum.....Ne var ki seni anlayabilen eşin var (mış), şanslısın....Ve hayat devam ediyor.Acını yüreğine gömüp, normal yaşantını sürdürmeye devam etmelisin.Baban da bunu isterdi senden.....Bir de şunu unutma: Anne-babalar evlâtlarını acısını görmesin.Çünkü onların, evlât acısına dayanabilmeleri çok zor....Babana Allah\'tan rahmet diliyorum.Sana da mutlu bir yaşam, eşinle ve ileride doğacak çocuklarınla birlikte. Yeni paylaşımlara. Selâmlar, sevgiler. Not:Yazmayı ve konuşmayı çok severim diyorsun.Ne tesadüf, ben de çok iyi bir dinleyiciyim.Seni dinlemeye hazırım.Galiba bu bir davet, değil mi?:) Kâmuran Esen
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hoşgeldin Yavrum
Bu Ne Biçim Dünya!

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Çok Özledim [Şiir]
Güneşin Kızı [Şiir]
Dirilişim Oldun [Şiir]
Bu Aşk İkimiz İçindi... [Şiir]
Papatyam [Şiir]
Gözyaşı Kaybından Ölürüm [Şiir]
Matematiksel [Şiir]
Sevgiliye [Şiir]
Kızım [Şiir]
Suçluyuz Aslında [Şiir]


ARZU MUMCU kimdir?

Yazmayı ve okumayı çok seviyorum. Elbette konuşmayı da. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Ü.Yaşar Oğuzcan, Orhan Kemal, Sunay Akın..ve aslında tüm ustalar...


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © ARZU MUMCU, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.