..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir sanatçı başarısız olamaz; sanatçı olabilmek bir başarıdır. -Charles Horton Cooley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - <i>Kesinlikle Karşıyım!</i>
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İyikimsin Bal Gözlüm
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler

Bundan iki sene önce muazzam bir karar verdiğim bir gündü. Sevdiğim kadına evlenme teklifi ettiğim gündü. Öyle ya… Hem 7 hayatımda her seferinde karşıma çıkan bir rakam; hem 8 hem dirisi, hem yana yatıp sızmış hali sonsuzluğu simgeleyen bir rakam, hem de yıl; ölümsüzmüşçesine, sanki ne olursa olsun, hep kendini eski bir kaset gibi tekrar edecekmişçesine 2020’ydi. Dolayısıyla hem sevdiğim rakam, hem sonsuzluk, hem de ölümsüzlük yanımdaydı. En azınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
41 
 Kadına Şiddet!  (Elif Alkın)

kadına vuran erkekliğinin vuruşlarındayım sansız biz onları adam saymadıktan sonra. adamlık kadına kadın gibi davrananlardır.!!! adaletiniz vurmaksa karınıza ,kızınıza,ananıza tüm kadınlarınıza, sizin ben adaletinizi S..K...m
42 
 Youtube Hâlâ Yasak  (Mehmet Sinan Gür)

Bu siteye erişim engellenmiştir.
43 
 Memleket İsterim  (M.NİHAT MALKOÇ)

Şimon Efendi hangi yüzle bu şiiri okudu? Acaba bu şiirde istenenler kimler tarafından verilmiyor? Yoksa bir anda kendini Mahmud Abbas’ın yerine mi koydu? Kardeş kavgasını çıkaranlar, Müslümanların inançlarıyla alay edenler, kendileri dışındakilere hayat hakkı tanımayanlar İsrailliler değil mi? Pişkinliğin bu kadarına da pes doğrusu!... Yoksa bu adam bizden toprak istiyor da bunu üstü kapalı bir dille, şiirle dile getiriyor olmasın.
44 
 Birlikte Allah'ın İpine Sarılma Zamanı Gelmedi mi?  (Fuat Türker)

Biz Müslümanlar aşağıda bazılarını verdiğim ayetlerden de sorgulanacağımızın bilincinde miyiz? Bu ayetlere ne kadar itaat ettiğimiz konusunda tevilde bulunmadan kendimizi gözden geçirelim...
45 
 Darwinizm Putunu Kırmak Neden Önemlidir? - I  (Fuat Türker)

İnsanlar yıllarca bu telkinler nedeniyle Darwinizm’in bilim olduğunu zannettiler. Darwinizm’le mücadelenin de bilime açılmış bir savaş olduğunu düşündüler. Oysa Darwinizm’in ideolojisi, yukarıda da belirttiğim gibi, Allah’ın varlığını ve yaratışını inkar üzerine kurulmuştur ve savunulma amacı yalnızca Materyalizm’e bir dayanak sağlanmasıdır.
46 
 Homoseksüellik Cinsel Sapkınlıktır  (Polat Akyurt)

İnsanların cinsel tercih yapma gibi bir şansları yoktur!
47 
 Eğitim ve Kast Sistemi  (Mehmet Fatih Doğrucan)

Eğitim meselemiz hakkında konuşmak gerekirse, yeteri kadar planlayıcı ve istatiksel. Halbuki insan dediğimiz varlık planlanamaz hür irade sonucu kendisini gerçekleştirir ki, bu da onun ahlaki ve hukuki bir varlık olarak hür iradeye sahip olmasını anlamlı kılar. O halde planlanamaz insanı planlama çabaları nasıl bir kast sistemine yol açıyor acaba?
48 
 One A Day!  (Yûşa Irmak)

Işıl ışıl “one Saturday” sabahı yatağımdan kalktığım gibi “Nike” terliklerimi giyip “WC”nin yolunu tuttum. WC’ye uğradıktan sonra salondan mutfağa doğru ilerledim. Mutfakta eşimin bana kahvaltı hazırladığını görünce “good morning honey” dedim. O da “good morning bey” diye karşılık verdi. Ehh bu sabah “Holiday” olunca bende onlara biraz zaman ayırırım düşüncesiyle eşime –kızım uyandı mı? diye sordum. –Eşim geç uyudu, biraz daha uyur dedi. “Okay” dedim. Kapıya gelen gazeteyi alıp salonda televizyonu açtım. Digiturk’te; önce show TV, Comedy Max sonra Star, ATV, Fox TV ye takıldım. Derken sıkılıp “computer”in başına geçtim. “İnternet”te “twitter, facebook ve freandfeed’e takıldım. Twitter’de bana “mentions” atanları “reply” yardımıyla cevap yetiştirdim.
49 
 2017’nin 8 Mart’ı Bu Ülkede Çığlık Çığlığa #hayır’dır  (Vildan Sevil)

“Bana cehennem ehlini gösterdiler: Çoğunluğu kadındı” “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum.” “Kadınları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz” “Tecavüz edeni 4 gün odaya kapatmak yeter.” “Kadın herkesin içinde kahkaha atmamalı” “'Tecavüze tahrik eden kadın cezalandırılsın”
50 
 Assolist Olmak İçin Güzel Sese Ne Gerek Var!  (Kâmuran Esen)

Yalnız bir kusuru var bu assolistin.O da şu: Sesi güzel değil sadece.Hatta hiç ses yok.....Canım, o kadarcık kusur kadı kızında da olur.Bir assolist için, sesin güzel olup olmaması hiç önemli değil.(!) Bu
51 
 Bir Kadının Aşkı Samanyolu ve Yıldızlara Denk Midir?  (Emine Pişiren)

Freud’un “Henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: Kadın ne ister?” sözlerine karşı çıkıyorum asi kadın ruhumla…
52 
 Frankenştayn Besin Gdo, Sağlığımızı Tehdit Ediyor  (Mehmet Sinan Gür)

Akıl fikir bağışla Tanrım... Bu konuda imza kampanyası başlatılsın... Biz kobay değiliz... Tv kanalları hergün yayın yapsın... Bu kabul edilir şey değil... Bunlar insanların GDO yönetmeliğine gösterdiği tepkilerden seçmeler.
53 
 Evlilik Programları  (Fuat Türker)

Bazı annelerin toplumda yerleşmiş olan "kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi vermedim" sözü kızını yüceltmek değil aşağılamaktır. Bu sözü annelerin gururlanarak söylemeleri onların ne denli cehalet içinde ve Allah’tan uzak yaşadıklarını gösterir. Allah’tan korkan ve O’nun sınırlarını korumaya çalışan bir annenin kızının eşi olacak insanda aradığı özellikler bunlar olmamalıdır.
54 
 İyilik & Kötülük  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Kötülere yapılan en küçük iyilik , iyilere yapılan en büyük kötülüktür ... Atakan Korkmaz
55 
 12 Eylül Vahşeti ve Davası Üzerine (I)  (Vildan Sevil)

Bizler, o gün muhaliftik, bugün de... Yaşarsak yarın da muhalif olacağız. Çünkü iktidar, paranın egemenliği, çeşitli dozda da olsa şiddet olmadan sürdürülemez. Para ve güç kirleticidir, baştan çıkarıcıdır. Her iktidarın muhalefeti olmak zorundadır, olacaktır. Tarihte olduğu gibi her dönemde, ama hep az sayıda, doğrulukları sonradan anlaşılan, kadim erdemlere, özlemlere, doğrulara inananlar da olacaktır
56 
 Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - I  (Fuat Türker)

Kimi zaman düşünmeden bilinçsizce söyleniyor da olsa dine tamamen aykırı olan onlarca söz yerleşmiş toplumda. Duyduğunuzda bir anda irkilmenize yol açan, Kur’an’a ve dine karşı saygısız üslup içeren sözleri söyleyen kişiyi kesinlikle uyarmak gerekir. Neden yanlış olduğu açıklanmalı ve kişi Kur’an’la uyarılmalıdır.
57 
 80′li Yaşlarımızda Fenni Muayene Yapılmalı!..  (Emine Pişiren)

Biz sürücüler her iki yılda bir fenni muayene ve egzoz kontrolünden geçiyoruz. Eksiğimiz olursa, örneğin; ilk yardım kutusunda 10 adet çengelli iğneden beşi eksikse, yangın söndürme tüpünün dolum tarihinin süresi geçmişse, aracın şase numarası okunamıyorsa, trafik sigortası eksikse, ödenmemiş cezası varsa sürücünün, vs. görevli memurlar bize ne diyorlar? “Git eksiklerini tamamla ondan sonra gel.”
58 
 Ne Aydın Bir Bilgelik!  (BİNNUR EDİSAN)

“Olumsuz değerlendirme insanı övgüden çok daha fazla memnun eder; yeter ki kıskançlığı solusun” paradoksu….
59 
 Adalet Asalettir  (osman demircan)

Eski dört bakanın mal varlıklarıyla ilgili bilirkişi raporunda Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Muammer Güler’in servetlerinin gelirleriyle orantılı olmadığı belirtildi. Önce "Paralar bizim değil polis koydu." dediler. Şimdi paralarını geri istiyorlar.
60 
 12 Eylül Vahşeti ve Davası Üzerine (Iı)  (Vildan Sevil)

Bugüne değin atılan adımlar, ileri değil de geriye geriye götürürken... Bu adımları atanlar, 12 Eylül’ün, ardından 28 Şubat’ın döşediği yollardan koşar adım geçip bugünlere ulaşmışsa... 12 Eylül Davası, bütün alt birimler göz ardı edilerek iki elebaşıyla sınırlandırılırken... Bu davada adaletin tecelli edeceğine dair en ufak bir umut nasıl yeşerebilir?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  Sonraki Sayfa
son eklenenler
The One Day!
Yûşa Irmak
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İsyanım Var
Pınar Fellahvezirabad
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Cumali'ye Yapılan Haksızlık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Yarım Somun Yemek İçin Orospuluk
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Havada Bok Kokusu Var Baba
Emine Pişiren
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İnsanlar Katildir
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
İyilik & Kötülük
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Ben Selfi'ye Karşıyım.
Taner SARGIN
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Asalettir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Adalet Nedir
osman demircan
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
Bunun Adı Faşizmdir Dostlar, Faşizm!..
Vildan Sevil
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!
50 Bin Suriyeli Kktc"ye mi Geliyor?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Kesinlikle Karşıyım!

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.