..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bazen evrende yalnız olduğumuzu düşünürüm, bazen de olmadığmızı. Her iki durumda da bu düşünce beni afallatır. -Arthur C. Clarke
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Ozan
4 Şubat 2011
Nefes  
Ozan
Adını “nefes” koyacağım. Ensemde , yüreğimde onu hissedeceğim. Hayallerimi gerçekleştirene kadar yenileceğim , yenile yenile yenmeyi öğreneceğim ! Yorulacağım… Dinlenerek geri geleceğim. Rüyalarımdaki şeytani sorular kafamda ki trilyon düşünce ve şerefsizlerin küstah gülüşü kadar, hırs kusacağım şimdilik beyaz sayfalara…


:ABHF:
Rüyalarımda dolanırken şeytani sorular ürettim defalarca kendime. Aptalca yanıtlamaya kalktım , ağır geldi bu yük , cevaplayamadım.Rüyalarımı yarıda bıraktım. Uyandım ve penceremden sabahın ilk ışıklarına nefretle somurttum her zaman ki gibi.. Bir güne daha iğrenç karga sesleriyle başlarken berbat bir senaryonun figüranıymışçasına önemsiz hissettim kendimi…Bazı soru ve sorunlarım o kadar sinsiydi ki her saniye ensemde nefesini hissetmekteydim..Yorgundum ensemdeki yükün ağırlığından ve her rüyaya dalışımda ensemdeki nefes gittikçe şiddetlenmekteydi. Yorgundum nefesini kesmeye çalıştığım soyut figürlere yenilmekten.. Sorduğum sorularıma da mağluptum.. Mahçuptum yolun başında yorulmaktan. Hislerime yeni bir “kin” duygusu katmaktan. Sayılı yaşımda sayısız yenilgiye borçluydum yeni hislerimi ve yakınlarıma. Teşekkür ederim sayılı sayısız tüm “sevdiklerime”. Tüm terk edip gidenlerime. Rüyalarım farklıydı hepinizden , sorularım farklıydı çoğunuzdan , isteklerim masumdu birinizden, kin ve nefretimi borçluyum hepinize , karamsar saatlerime. Yenilmekten yoruldum “genç” kimliğimle. Satır başlarıma ‘küçük harf’lerle başladım sessizce. Korktum yola başlarken, başıma geleceklerden. Küçüktüm hala büyüyemedim yenilmekten. Sayılı galibiyetlerimde yanımda olanlar sizlerde sağolun. Duygu dolu benliğime “duygusuzlar” siz de tanık olun. Sizlerde varolun… Betonarme kalplerin, namussuz fiillerine karşı ayakta kalmaya çalışan bu “küçük” ruhuma tüm duygusuzluğunuzla engel olun. Gücünüz yetiyorsa söndürün bende ki hırsı. Yenilmeye yorulmuş fakat doyamamış bu “şans”ımı alkışlayın dalga geçercesine. Alkışlarınızın karşılığını vermeye çalışmaktan yorulmayacağımı bilmelisiniz .. Yolumun başında beni “küçülten” şerefsizlere yorulsam da doymayacağım yenilmeye. Mağlup oldukça savaşacağım, pes etmeyeceğim, ensemdeki nefese, hayatımda her zaman var olacak soru ve sorunlarıma , seviyesizlere... Her sabah somurtacağım iğrenç karga seslerine, bir gün beni de serçe sesleri uyandırana kadar. Rüyalarımda huzur bulacağım zamana kadar. Önemli bir senaryonun, başrol oyuncusu olana kadar… Ve bir gün bulacağım beni büyütecek “anahtar”ı. Rüyalarımda onu göreceğim. Onu kendimden çok seveceğim.Adını “nefes” koyacağım. Ensemde , yüreğimde onu hissedeceğim. Hayallerimi gerçekleştirene kadar yenileceğim , yenile yenile yenmeyi öğreneceğim ! Yorulacağım… Dinlenerek geri geleceğim. Rüyalarımdaki şeytani sorular kafamda ki trilyon düşünce ve şerefsizlerin küstah gülüşü kadar, hırs kusacağım şimdilik beyaz sayfalara…Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Senden Önce... Senden Sonra...
Yabancı
Ümitsiz Bekleyiş
Güçsüzdüm Ben

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
****mak Gibi Birşey...
Ruh'a Dokunuş

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Karşımda Sahil... [Şiir]
Kemanımdan Usanmış... [Şiir]
Gelecek Zaman Düşlerim [Şiir]
İsimsizler [Şiir]
Mayıs Dönümü [Şiir]
Hayal [Şiir]
Şairler Yalnız Ölmeli [Şiir]
Ölüm ve Dostluk [Şiir]
İç Sesim [Şiir]
Huzurlu Sessiz Maviliğimsin [Şiir]


Ozan kimdir?

karamsarlık ve duygusal yönlerimin ağır bastığı bir dünyam var. .

Etkilendiği Yazarlar:
Cezmi ERSÖZ,Nazım HİKMET RAN


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ozan, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.