..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm mutsuzluklar yokluktan değil, çokluktan gelir. -Tolstoy
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > CUMARTESI
22 Ocak 2008
Gözlerinde Hayata Ağlayışınla Kalk (Bülent Yalçınkaya)  
CUMARTESI
Sadeliğe dokunur ellerimiz ,bizlerin asıl sevdikleri unutmamaya çalıştığımızdır.Yaşlanır bir gün ölenleri unutmamak için anılara dalıp bir daha aynı dünyayı yaşamak.Ve sende ölürsen benimle aranasın diye suratındaki acılara her birine isim verip öykülerini yazacağım.


:AAHF:
Hırsımızdı bizi olmadık yerlere sürgün eden ve kaybetmenin delicesine verdiği hazları alan.Bir tek ruhun isyanda değildi,bağlanmış içtenliğinin gözlerindeki sesine,nasılsa biliyordu seni kurtaracak yanlış yolun karanlığına saplanmayacaksın.Yüzlerin daha canlı daha masum bakacak insanlara.Ve hiç kibir olmayacak derinleşen çizgilerinde.Böyle bir hayatın acımasızlığı bizdeki üzüntüleri dahada arttıracak birbirimize daha sıkı sarılacaktık.İnsan vardı düşlerimizde ruhu bedenine yakın,farklı alemleri tanıyan,her saf duruşunda ayrı bir parıltı saçan.Ne güzel hayale dalmışız.Bak bizi hiç ummadık bir anda yakalayan acılarımız yine yanı başımızda.Kimlere huzur dağıtalım ki acılarımız doğal kalsın .

Eğer aşk diye bir şey varsa sıkı sarsın bizi çünkü biz yeryüzüne sürgün edilmişiz.Yalnız sen biraz daha sıkı sarıl çünkü daha hassassın.Sorgulayışın anlık mutluluklarında düşüncelerine daha yakın,insanı oluşturup hayaletine dalıyor.Her birinde ayrı elem farklı yürüyüşleri.Sana ‘kurtulmak’ demek istiyorum.Benden önce sen koştun yardımlarına haklıydında hepsi kardeşlerindi ve yalnız bırakmazdın.Bense önce okudum onları sonra çırpınışlarına koştum.Feryatlarını dinledim,sarıldım ortak bir denize doğru açtık özgürlüğümüzü.Dalgaların keskinliğinde limanların yabancılığında ama ayrılmayarak düşlerde oluşturduğumuz insanı hepsine tanıtarak.


Sadeliğe dokunur ellerimiz ,bizlerin asıl sevdikleri unutmamaya çalıştığımızdır.Yaşlanır bir gün ölenleri unutmamak için anılara dalıp bir daha aynı dünyayı yaşamak.Ve sende ölürsen benimle aranasın diye suratındaki acılara her birine isim verip öykülerini yazacağım.Gece mutsuzluğunu,sabah düşlerini fakat kaybetmek olmayacak.Gizli dünyaları aşacağız,karanlıkların güçlülüğüne son vereceğiz.Fazla sert oldu hayallerimiz.Değişmekten korktuk,kopmaktan.Yinede yakın olsun üzüntüler bize.Yapımızdır an gelir biriktirdiğimiz özlemlerin üstüne ağlarız.Nasıl sevgili acı çekerse bizde yaşlı doğup küçülerek acı çekeriz.Sonsuz mutluluğa heves duyar ben seninle yalana batarım.
Evet yoruldum artık sevgili senin yanında duraksamalarınla yoruldum.

Hangi konuşmamızı bu güne uyduracağımızı şaşırdım.Taşralığına sulanmış saçların yanımdan uzaklaşıyor.Öğrendim artık hangisi sensiz hangisi değil.Değişmişim anlıyorum artık.Sevgi nasıl zalimce eziyor beni inanamıyorum.Ben neyle kandırmıştım kendimi düşüncelerini yayan bir gezgin olarak mı?Dünyamı genişleteyim derken içimdeki boşluğum,kalbimdeki sızım,inançlarım.O insanlara bakıyorum bundan kesinlikle eminim acıları gerçekti onlara yapılanlarda saf kalbi ışıldayan tertemizlerdi.Yoksullukları bana çok şey öğretti,kendilerine çağırdığı benliğim bir tek onları özlüyor,seviyordu.Sevgi acıymış bana öğrettikleri yaşamışlık peki ya yoksulluk!...Aslında sevgili senin bana kattığın insanmış ne sana kızıyorum ne yaşama ikilem hayatta yeter ki unutamayayım ben dünyada saf kaldıkça.

İyi Okumalar...Bülent Yalçınkaya...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yaşam kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yaşama Aşk Beni (Bülent Yalçınkaya)
Kalem ve Gözyaşı Bağdaşmıyor
Yormakmıdır Öyküleri Hızla (Bülent Yalçınkaya)
Yanaşma Sevdalarım
Deniz Yolu Karanlığı
Gözlerinde Hayata Ağlayışınla Kalk

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hüzün Aşıkları (Bülent Yalçınkaya)
Ben Sevgi Olamam ki (Bülent Yalçınkaya)
Yanakların Sesizdi (Bülent Yalçınkaya)
Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya)
Tenine Değmeden Düşlerim (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Klarak
Sevişsin Bakire Kalarak (Bülent Yalçınkaya)
Sevişsin Bakire Kalarak

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Gözlerin Deniz Seven Mutsuz Çocuk (Bülent Yalçınkaya) [Şiir]
Düşlerimdeki Mutsuz Kadın Acılarımla Öldür Beni [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
İsyan Kendine İyiliğindir [Şiir]
Sevgini Sakın Benden [Şiir]
Sol Memenin Altındaki Cevher [Öykü]
Şehit Sevgilisi Elif (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Cehennemlik Ölmüyorum (Bülent Yalçınkaya) [Öykü]
Dilin İçe Açılımı [Öykü]
Cumartesi Yalnızlığı [Öykü]


CUMARTESI kimdir?

samimi,aynı zamanda gergin. hepsi bu.

Etkilendiği Yazarlar:
Leman sam


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CUMARTESI, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.