..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliğinde müzik öğrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Düşler > Birkan ASKAN
13 Ağustos 2002
Bal köpüğü  
Yalnızlığı bile senden çok seviyorum.

Birkan ASKAN


Bitsin artık. Bütünleştiğin bir yazarla sevişmeni hatırlıyorum. Bu acıların en büyüğü ve en kutsanmış tarafı benim için...


:BGJE:
Kendimle başa çıkamayacağımı anladığım da çıktın karşıma. Kurmaya cesaret edemediğim cümlelerin, bir haftalık araya sıkışmış boşlukta, tozlanmış tatil heyecanı içerisinde kaybolup gitmesini beklemeden. Sürekli bir beraberliğin anlamsızlığı yansıyordu yüzünden. Okumakta hiç zorluk çekmediğin, orjinal olmayan baskısı ile eskiyen bir sevdanın takipçisiydi yüreğin. Ben yüreğini ilk kez sevmemiştim.

Aklıma ne gelirse yazarım diye düşünüyordum. Hiçbir satır'a, hiçbir imla'ya dikkat etmeden ve hatta hiç okumadan anlamsız kelimeleri. Aşk sürekli bir tedirginlik bırakıyordu içimizde. Hayatın boşluğunu bile bile vazgeçmiyorduk hayallerimizden.
Seni öldürmeyi bile beceremedim.

Yaşamadan yazamıyorsun işte. Mutlaka bir tarafından saplanman gerek bu çamur'a. Bu hayata mutlaka, birkez de olsa yaslanman gerek. Hayatın kanunu değil bu. Bütün bu yanlışların, kendini temize çekme çalışması. Halbuki, paylaşılan cesur maceraların, kendi yüreğinde sıkışıp kalan hatıralarına dair birşey kalmayacak elinde. Öyleyse neden hala daha hatıralarla didinip duruyoruz. Bu açlığı kapatacak bir doyuma asla ulaşamıyoruz hiçbir zaman.

Hep düşünürken, uyurken çıkıp geliyorsun karşıma. Bir de yazmaya çalışırken sende boğulan yanlarımı. Birdenbire yüzünün soğukluğu vuruyor odanın ışığına. Uzun süredir arayacağını ummadığım bir dostumun telefonunda bile, senin nefesini hissediyorum dudaklarımda. Öyle uzun ki geçmeyen gecenin yalnızlığı. Yalnızlığı bile senden çok seviyorum.

Bitsin artık. Bütünleştiğin bir yazarla sevişmeni hatırlıyorum. Bu acıların en büyüğü ve en kutsanmış tarafı benim için. Hep öyle olsun demekle geçiyor zaman. Benim yerime bile, içimdekileri sana açıkça anlatabilmem için, daha uzun cümleler kurmam gerektiğine karar veriyorsun.

Şimdi bilinçaltına, sinsi bir hastalık gibi yerleştirilen, kendimle hesaplaşıyorum. Gözlerinde buğulanan akşamların rengi var. Hasretlerin taş duvarlarla örüldüğü, o hiç sevmediğim renksizliğin, Bal köpüğü.

Umurunda olmasın, iyileşiyorum yakında. Bu sıfırdan başlamak gibi birşey benim için hayat adına. Ama, asla sıfırdan başlamak gibi bir niyetim olmayacak. Çünkü, geometrik duygularla, sen başka zamanların hayalisin. Ben içimde saklananlarla, bir tek seni öldürmeyi beceremedim.

Buna yanıyorum.

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Ne diyim şimdi?
Gönderen: Didem SEVİNÇ KENDİRCİ / İSTANBUL/
21 Ağustos 2004
Bu isyan bu haykırış duymasını bilenemi birkancım? Şunu bil ki ben taa burdan duydum."Bitsin artık"...içinde yaşadığın tarifi zor yaşanmışlıkları kimi zaman kısa cümlelere çok anlam yükleyerek anlatman başarını katlamış inan bana. Biliyorum hep inandın bana..Arayı açsanda! Kendine ve saygı duyduğum yüreğine iyi bak.Sevgilerle..

:: nasıl bir düş bu...?
Gönderen: pelin / izmir
23 Mart 2003
düşlerinden içinden geçip yazılan,duraksamadan ama sakin ama güçlü ama inadına özlem dolu..Haklısın, yaşamadan yazamıyor insan..yaşamadan düşleyemiyor, özleyemiyor, bekleyemiyor..Yalnızlığını bile yaşadığı için seviyor insan..Sen ki, düşlerini tut ve bırakma..Yaşa ki yaz..Yaz ki var olsun sevgin..Kalemine sevgimle Birkan...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın düşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
İstasyon
Suçlusun... /otur
Daha saklı bir yalnızlık
Yasal bir intihar
Subject.. -> Bir düşe düşmek varsayalım (02)
Omuzlarımda binlerce kuş çığlığı..
Olmayan kırlangıçlar mevsimi
Alabros traşlı çocuk
Subject.. -> Bir düşe düşmek varsayalım.. (01)
Düşlerim beni vurursa..

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir aşk'a kaç aşk sığar..?/
Zahrad"a Bir İki...
İsmini unuttuğum bir zamandı
Geldigim Yerden
Sarılmak gelir içinden
Öldümse senin için öldüm
Sen hayatın bir ucundasın
Assos kıyılarında iki melek
Kendimi elde ettiğim gün
Ölümü sana yakıştıramıyorum

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yokluğuna adandım [Şiir]
Hüzünde eskiyen bir geceyim [Şiir]
Seni yaşamaktan dönüyorum [Şiir]
Deli Mavi [Şiir]
Çünkü [Şiir]
Yüzü koyun günaha [Şiir]
Ne Diyorsun [Şiir]
Düşdenizim [Şiir]
Vakitsizce [Şiir]
Pencereler [Şiir]


Birkan ASKAN kimdir?

Kim olmadığımı biliyorum en azından. . /Bir öncesizlik mi desem, bir sonrasızlık mı, ya da evvel zaman içinde bir masal. . /kahramanlarının hepsi ölen. . /tarafından. . Kuru bir kuyu mu desem, gidemediğim bir uzak mı. . hiçbir an, göremediğim bir sevda mı, manası olmayan bir bakış mı. . /bilemedim. . Ama herşeye rağmen, kim olmadığımı biliyorum. . /Artık kullanılmayan bir köprüden. . aşk’ı sallandırıyorum. . Bilmem. . / Kimi anlatmak gerekir kendi yerime. . /ya da kim beni anlayabilir. . /Sadece kim olduğum mu önemlidir, yoksa kimse olamayacağım mı. . /Bunu da bilmek gerekir. . / Birkan tekilden sakin, çoğuldan delidir. . /Kelimesiz değildir. . /Kendidir. . /Kısaca kim ne şekilde düşünürse, öyledir. . /Bırakın öylece kalsın. . /Önemsizdir. .

Etkilendiği Yazarlar:
Lorca / O. Auroba / M. Mungan / B. Brecht / E. A. Poe / Gülten Akın / C. Süreya / E. Batur / H. Hesse / Nietzsche / C. Ersöz / P. Celan..


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Birkan ASKAN, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.