..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hiçbir padişaha kalmadı, sana da kalmayacaktır. -Nizamî
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Ahmet Sargın
2 Mart 2021
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi - 2021  
Ahmet Sargın
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisine Katılan Şairlere Teşekkür


:ICF:
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi
Katılımcılarına Teşekkür !..

Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi- 2021 eserini hazırlamaya karar verip bu düşüncemizi sosyal medyada paylaştık. Şairlere: “Yozgat Sevdasında” buluşma çağrısı yaptık. Bu çağrımıza 36 Yozgatlı dostumuzun yanı sıra, 35 de il dışından olmak üzere toplam 71 şair- yazar arkadaşımız “Biz de varız!” dediler. 71 Yozgat Sevdalısı arkadaşımızın katılımı ile 305 sayfalık bir eser hazırlanmış oldu.

Bize destek verip eserde yer alan dostlarımız:Yozgat doğumlu arkadaşlarımız: Ali Karaca(Ankara), Doğan Tufan( Almanya), Durak Turan Düz( Ankara), Ekrem Gürer, Emre Akdağ (Yozgat), HakkıYurtlu (İl Dernekler Müdürü), Aşık İdris Gümüş, İdris Çetin, İsmail Koçak, İsmail Salman(Yozgat), Kadir Adil( İstanbul), Mehmet Emin Acer(Manisa), Kaşif Kani Ertürk(Sarıkaya), Leyla Çalışkan(Akdağmadeni), Murat Baha Erbil(İstanbul), Mehmet Rayman(İzmir), Mete Kapusuzoğlu(Ankara), Muammer Turhan(Yozgat), Muhterem Şahin (Ankara), Murat Duman(Ankara), Musa Yozgat( Almanya), Mustafa Kartal (Çayıralan), Muhsin Köktürk(Muğla), Nusret Özbay(Antalya), Osman Yüksel (Yozgat), Neşet İçöz (Yerköy), Öz Ali Yılmaz(Balıkesir), Seyit Ahmet Polat (İstanbul), Özdemir Kılınç (Saraykent Tapu Müd.), Semiha Arasbora(Akdağmadeni), Serap Demirtürk(Ankara), Songül Yurdagül(Yozgat), Şaban Kahraman(İzmir), Veysel Kars (Ankara), Yakup Tufan (Almanya), Yaşar Demir(Yerköy) ve Yavuz Katrancı( Bozkırınoğlu)-(Ankara)...

Yozgat dışından katılan şairlerimiz: Ahmet Akif Yıldırım(Yurt dışı), Ahmet Divriklioğlu(Zile), Aşık Turan Yıldırım (Bursa), Ayşe Paslanmaz( Nevşehir), Ayşe İzci Coşkuner (Antalya), Birsen Anacak (Bursa), Coşkun Arslan(Çorum), Eşref Azgın Türkeri (İskenderun), Fatma Çetin Kabadayı (Kayser),Gündüz Aydın(Salihli), Günver Kırkmaz(Bursa), Halil Gülşen(Alaca), Hüseyin Tekinbaş(Almanya), İbrahim Yaman (Ankara), Mahmut Özkoca (Hatay), Mehmet Böke (Şanlıurfa), Melahat Özçoban(Isparta), Musa Doğruer (Niğde), Muzaffer Bulut (Kayseri), Naciye Avcı (İstanbul), Sedat Günay (Salihli), Selma Türkyılmaz (Kayseri), Seval Beyazgül (Hatay), Ozan Suzan Aydemir(Kars), Sezai Çiçek (İstanbul), Süreyya Kaya (Elazığ), Şaziye Çelikler (Bursa), Şerife Gündoğdu (Eskişehir), Şükrü Çakır (Kocaeli), Şükrü Öjsüz (Aydın), Tarık Torun( Ankara)...
“Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi- 2021” Eserimize
destek verip katılan bu arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz; Sağ olsunlar, var olsunlar!...

Ayrıca aramızdan ayrılan ve Allah’ın Rahmetine kavuşan, Yozgat dostu olduklarına bizzat şahit olduğumuz: Merhum Hemşehrimiz: Yozgat Sevdalısı “Yozgat’ın Şah Kartalı” Memduh Şenol ve Yozgat dostu: İsmailoğlu Mustafa Yılmaz ağabeyi de unutmamak adına aramızda yaşamalarını istedik. Mekanları cennet, ruhları şad olsun!..

Eseri benim bizzat tek tek kontrol edip tanzim edişimin yanı sıra; Eserin Sayfa Editörlüğünü yapan Halil Aydın’a, Sayfa düzeni ile eseri yayına hazırlayan, dostumuz, arkadaşımız ve kültürel elçimiz Gündüz Aydın Hocama ve “Ay Yayınlarına” Teşekkür ediyoruz.
..
Eserde: “Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisine” katılan şairlerin fotoğrafları, özgeçmişleri, katılımcıların şiirlerinin yanı sıra; Yozgat tarihi, turizmi -Yozgat Sürmeli türkülerinden örnekler ve Yozgat şiirleri de yer alıyor. Mart ayı ortalarında elimizde olmasını beklediğimiz “ Antolojinin” ilimiz edebiyatına hayırlı olmasını diliyor tekrar tekrar tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Hayırlara vesile olması dileğimizle... Yeni eserlerde buluşuruz inşallah !..

Ahmet Sargın- Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği BaşkanıSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
İsmail Koçakla Vuslat Yolculuğu
Şairler Tarihi Konakları Şenlendirdi
Yozgat'ta Şiir Rüzgarı Esti
Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali
Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği
Artvin Şiir Şöleni Muhteşemdi
2017 Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni
Simurg Ateşini Antalya da Yaktık
Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Bayan Üye Kaydı
Yozgat Sevdası Kitabımız Çıktı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika Ufuk
Yozgat Sorgunlu Ozan Yıldız'a Vefa Gecesi Düzenlendi
Yerköy Yeni Mahalle Merkez Camii İnşaatı
Şair Yazar M. Nihat Malkoçla Röportaj
Sevil Mıısrlıoglu - Güneşi Kurşunladık
Hataya Serinyol Şiir Dinletisi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yozgat Agahefendi İlköğretimde Yazarlık Dersi [Şiir]
Bir Selam Gönder [Şiir]
Yolun Açık Olsun [Şiir]
İçim Yanıyor! [Şiir]
Seni Seviyorum [Şiir]
Kurtlar Sofrası [Şiir]
Yaktın da Gittin [Şiir]
Özledim Seni [Şiir]
Fatma Çetin Kabadayı İle Röportaj [Roman]
Yozgat Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Kariyer Günleri [Deneme]


Ahmet Sargın kimdir?

Emekli Öğretmen Yozgat Şairler Yazarlar Birliğ Başkanı

Etkilendiği Yazarlar:
Türk Yazarları


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Sargın, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.