..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyaya geldiğinden, dünyada bulunduğundan, dünyadan gideceğinden hoşnut olan bir kimse görmedim. -Namık Kemal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
7 Mart 2021
İş Değiştiriyorum Dostlar  
Ahmet Zeytinci
Alırım bir ikinci el teleskop, gökyüzüne çeviririm, başlarım yıldızları gözetlemeye. Nerede bir yıldız hareketi var, orada bereket var demektir. Kaymıyorlar mı, inat edip yıldız dostlar, göktaşları, ben de göktaşı ve yıldız kaydırma duasına çıkarım. Yağmur duası var, yıldız kaydırma duası olmaz mı? O da vardır bir yerlerde arar bulurum billahi.


:FAF:
''Çorum'dan ABD'ye: Tarlasında göktaşı buldu, 1.3 milyon liraya sattı''

''Çorum'un Alaca ilçesinde çiftçi Mutlu Yılmaz, 2 yıl önce nohut ektiği sırada tarlasında bulduğu 68 kiloluk 'göktaşını ABD'de bir alıcıya 180 bin dolar karşılığında satış için anlaştı. Taşı bu ülkeye gönderecek olan çiftçi, yapılacak test ve analiz sonuçlarına göre parasını alacak.'' BASINDANEskiden dedelerimizden ninelerimizden bir çok kere duymuşsunuzdur, olumsuz, ahlak dışı bir şey oldu mu ''Vuhuuuvvv başımıza bu zamanda taş yağacak kardeş.'' derlerdi... Şimdilerde meteor, göktaşı yağmuru var dünyaya... Göktaşları yağıyor zaman zaman... Şemsiyelerinizi açmanız hiç bir şeyi değiştirmeyecek...Tabi, bunları Çorumlu çiftçi kardeşimiz gibi paraya tahvil edenlerde çıkıyor. O zaman ne yapıyoruz, biz de işimizi terk edip göktaşı avlamaya, göktaşı kovalamaya çıkıyoruz. Ne uğraşacağım abi ticaret ile çek senet ile banka faizi ile... Zaten haksız rekabetten bizim gibi küçük firmalar zorda, anamız ile beraber, bacımızdan tut da, bir dolu akrabalarımızda ağlıyor, bize ekmek yedirmiyor holdingler sağ olsunlar...Alırım bir ikinci el teleskop, gökyüzüne çeviririm, başlarım yıldızları gözetlemeye. Nerede bir yıldız hareketi var, orada bereket var demektir. Kaymıyorlar mı, inat edip yıldız dostlar, göktaşları, ben de göktaşı ve yıldız kaydırma duasına çıkarım. Yağmur duası var, yıldız kaydırma duası olmaz mı? O da vardır bir yerlerde arar bulurum billahi.İki üç tane kayan, kaydıktan sonrada düşen yıldız, göktaşı yakalasam, köşeyim billahi... Yeter ki yıldızlar, göktaşları, kaymadan önce bir sinyal filan çaksınlar. Kayıp da düştüğü zamanda çarçabuk ulaşmak, yakalamak lazım göktaşını, bu haberden sonra göktaşı kovalayanlar çok olacaktır illaki.Sıkı durun ulan göktaşları, Ahmet Ağabeyiniz göktaşı toplama ve Amerikalılara kakala...., pardon satma işine giriyor. İki üç taş düşsün yeter. Yeter ki taşlar kafama düşmesin, önceden bir sinyal çaksın. Ne uğraşacağım abi, para kazan vergi ver, kimi kâr et, kimi zarar et... Üç tane göktaşına bakar, fazla değil...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gökten Düşen Üç Elma
Ayvayı Yiyin Zaten
21. Yüzyıl Rüyaları
Çek Senet Mafyasının Mafyavari Hareketleri
Alafranga Tuvaletler Yazarlara Büyük Kolaylık
Büyük İftira
Sen Mutluluğun Karikatürünü Çize Bilir misin Abuzittin
Ben de Yürürüm Bir Gün Kırmızı Halıda
Ya Çıkarsa Sorusuna Verilecek Cevaplardan Seçmeler
Ablamdan Mesaj Gelmiş

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ver Gazı Sonra Şakır Şakır Silah Sat
Ne İlginç Günler Var Dünyada Bir Bilseniz
Denize İyi Davranın
Hasta mı Bunlar
Gün Gelir Her Şey Düzelir
Aşk Matematiktir Hem de Ne Matematik
Soldan Sağa Sağdan Sola
Ayrı Dünyaların İnsanlar Değilse de Ayrı Dizilerin İnsanları Onlar
Ayakkabılarınızın Topuklarına Basıp da Beni Sinirlendirmeyin
Baksana Yiğidi Kılıç Kesmiyormuş Abi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Çocukların Ülkesi Yoktur [Şiir]
Dışarıda Bir Yağmur Bir Yağmur [Şiir]
Umut Hep Var Aslında [Şiir]
Aşk Böyle Bir Şey İşte [Şiir]
Ben Yitip Gittiğimde [Şiir]
Ağlama Gözlerimin Işığına Bakarak [Şiir]
Aşk Diye Bir Bilmeceyi [Şiir]
Kibir ve İsyan [Şiir]
Bekliyoruz Gelin [Şiir]
Bir Gün Ben de Ölürüm [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Zeytinci, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.