Siyaset Üzerine...

Benim siyasetten anladığım;İmamı Azam hazretlerinin beyanıdır.Siyaset ;Gerçekleri haykırma sanatıdır.Adalet ile siyasetin ortak parametresi Dürüst olmaktır,Hakikatı söyleyebilmektir.Veya Arkadaşlara iyilik,düşmanlara kötülük etmek diyebilirmiyiz.?
Bilirimki Kötüler kendilerini Zeki,iyileri ise toy görürler.Bilirimki Soylu yalan ile gerçek yalan farklı şeylerdir..Soylu Yalan yıkımı engellemek için, fitneyi örtbas etmek için kullanılan yalan, gerçek yalan ise Düpedüz yalandır.
Politikayı ise yalan söyleyebilme olarak algılarım her zaman…Çıkar çatışması ile yönetim birbiri ile çok girintili.Vatandaş ağır bir kelimedir…Varolması gereken kişi..Yoksa kavramların ne önemi varki?
Yönetici Vatandaş ile değer kazanır..Lider sürükleyici ve inandırıcı ise Vatandaş ona sahip çıkar yeri geldiğinde ölür…Lider olmak büyük bir meziyet.Kitleleri peşinden sürükleyendir Lider…
Doğduğun yer kader….Kaderine sahip çık demeliyim şimdi…Madem Bu Coğrafya bize layık görüldü Kaderimize dört elle sarılacağız,sahipsiz bırakmayacağız…Kader Gayrete tabi,gelişmek güçlenmek istiyorsak daha çok çalışmalıyız daha iç içe girmeliyiz..Birbirimize güvenmeliyiz.
Akıllı ,insan üretmekle başlamalıyız işe…Öyle okuduğunu ezberleyen değil,sorgulayan,soru soran seneler seneler sonrasını görebilen ve okuyan,korkmayan bir insan…Mukayese edebilen..
Hep şunu sormuşumdur kendime..İki Dünya savaşından yenik çıkan ülkeler yerle bir olmuşken,nasıl oluyorda bizler ikinci dünya savaşına girmemişken ve onlardan daha avantajlı bir durumda iken,bu ülkeler bugün süper güc oluyor Dünyaya yön veriyorlarda biz çalıştığımız halde hala orta sınıf gelişmekde olan bir ülke olarak kaldık…
Birbuçuk-iki milyar Müslüman birbirini ne kadar tanıyor birbirine ne kadar güveniyor?Güvenmiyorsa sebebi ne?Oysa bizim itikadımız bize kardeşsiniz dememişmiydi?Eksiklik nerde?kimde?
Dünya Gerçekden Beşten büyüktür…Bunu ispatlamak için elele verip yeni bir sosyolojik akıl geliştirip çıkarlarını,eksikliklerini bilen Müslümanlar yetiştirilmeli.Dünyanın dört bir yanında zulüm nerde varsa bakıyoruzki Müslüman….Bakıyoruzki gün geçtikçe fakirleşen Müslüman…Neden?
Kitabımızda Yenilgi ayeti veya Suresi yok…..Mümin durmaz duramaz..Tüketim çılgını olamaz…Hangi kabilede nerde kimden doğduğun kader….O zaman haydi kaderimize,geleceğimize dört elle sarılıp yeniden dirilelim hep birlikte..
Üreten Yeni Türkiye ‘ye….Kardeşçe hep birlikte….Durmak yok,Yola devam…..
Servet ALKAN


Servet Alkan hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Servet Alkan kimdir?
İnsanın kendini anlatması zor sanaat...

Etkilendiği Yazarlar:
-Tagore--Aragon..

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.