Sevgi Sihirdir
Ne zaman karşımıza çıkacağını iyi bilir sevgi ve sevgi sözleri...

[[RESİMSOL=http://1.bp.blogspot.com/_U6uy6CfDHQ0/TNjLdDLe5qI/AAAAAAAAA88/FqNJTWtXK7w/s1600/untitled.bmp]]

İyileştirici sihirli kelimeler: seni çok seviyorum.
Kalbi ısıtan anlar:sıcak bir bakış ve içten bir gülüş.

Kim kime demeli? Sevginin çeşitleri neler?
Bir bayan bir başka bayan arkadaşından, bir dostundan duyabilir mi?
Bir bay başka bir bay arkadaşına, dostuna , evladına, annesine, babasına, akrabasına da bunu söyleyebilir mi?Söylenmeli mi, söyleyebilir misiniz?
Ben bugün duydum.

Selamlaştık karşılaşınca ayaküstü. Epeydir görüşmediğim bir sağlıkçı öğretmen arkadaş ile hastane bahçesinde karşılaştık, görevinin başına gidiyordu. Neşesiyle capcanlı bir ‘’ merhaba’’ ve ‘’sıcak bir gülüşle ‘’ silkinip kendime geldim. Hasta imiş oğlu ve evde yalnız. Anne yüreği yaşı kaç olursa olsun onu görmesini, yoklamasını söylemiş, içi daha rahat olarak görevinin başına dönüyordu. Okul öncesi dönemini bildiğim dünya güzeli, sarışın , mavi gözlü bir oğlan idi. Şimdi 13-14 yaşlarında. Annesini görmüş olmanın da verdiği psikolojik güçle daha kısa sürede iyi olacağından şüphem yok.

Mesaisi başlıyordu az sonra. Sağlık teksisyeni olarak yetiştirdiği öğrencilerinin başına doğru yürürken ‘’ Bir gün gel, uzun uzun oturup görüşelim, seni çok seviyorum …’’ deyip giderken içimin biraz daha aydınlandığını görmüş müydü? Kendine iyi bak deyip ayrıldık...

Bu kadar içten bir sevgi ifadesi günün en güzel anıydı...

Sevgi evrenseldir. Sevgi akar, yerini bulur... Sevgi yeniler.. Sevgi iyileştirir.
İlaçlardan, psikologlardan çok daha önemli bir güçtür...
Sevgi ilaçtır... Sevgi sihirdir.

Omzuna dokunup uğurladım onu, ‘’ ben de seni seviyorum ‘’ diyerek.

Ne zaman karşımıza çıkacağını iyi bilir sevgi ve sevgi sözleri...
İyi ki varsınız seven ve sevilen dostlar...
Ben de sizleri seviyorum çok.

Müşerref ÖZDAŞ
05.12.2011


Müşerref ÖZDAŞ hakkındaki bilgilerin basılmasını istiyorum.
Eğer basılmamasını istiyorsanız tıklayın.

  Müşerref ÖZDAŞ kimdir?
Biyoloji öğretmeniyim.1978'li yıllardan beri edebiyat,şiir,resim ve geleneksel sanatlardan "ebru " ve "kaat'ı " ile uğraşıyorum. Sevgi yolu, Ortanca ve Mahzunice adlı dergilerde yazılarım yayınlanmaktadır. Turkhaber ve Cbhaber internet gazetelerinde de köşe yazarlığı yapmaktayım. Edirne-Uzunköprü SES gazetesinde de yazmaktayım. Yaşamın en iyi öğretmen olduğunu biliyorum...Ve sınavını en hazırlıksız zamanlarda yaptığını .YAŞAM BİR ŞİİRDİR...ŞİİR DE SEVDAM...

Etkilendiği Yazarlar:
Etkilememeye çalışıyorum..Herkesin de ne olursa olsun bir süre sonra kendine bir tarz oluşturduğunu düşünüyorum...

 


Bu yazıyı basmak istiyorum.

İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Tüm yazılardan birinci dereceden sayfa düzenleyicileri sorumludur. Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması/yayınlanmaması önemle rica olunur.

© 2000-2002, İzlenim.com - Tüm hakları saklıdır.