..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İşimden büyük tat aldığımı söylemeliyim." -John Steinbeck
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İronik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sahte İlahlar
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

dedi ki başbaşa bırak iblisle beni hak eden kazansın sonsuz mülkün servetini hayaller düşünceler taktikler... çok geçmeden gördü nefsini tanıdı da kaçıverdi savaş meydanından bıraktı ardında kalbinde taşa oyulmuş replikler döndü sırça köşküne nerde kaldınlar hoş geldinler sofrada bıldırcın meyveler içkiler baş köşede soytarılar iblisler zebâniler...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > İronik
261 
 Işık Doğudan Gelir  (ignats)

bir yazarın ironik hikayesi
262 
 Aykırı Aşklar  (Özcan Nevres)

Hande ile Cemil çocukluk arkadaşlarıydılar. Gece yarısına doğru kocasının uyuduğuna emin olduktan sonra gidip sokak kapısını araladı
263 
 El Sallarken  (Aynur Özbek Uluç)

Trendeki yolculara masal anlatsa / Nasıl olur meselâ
264 
 Bir Yazarın Izdırabı 4  (Şenol Durmuş)

---Değerli okuyucular, dergimizin bu sayısında, söyleşi konuğumuz internet dünyasında fırtınalar estiren, edebiyat sitelerini alt üst eden bir yazar adayını tanıtmak istiyorum.Sayın Kazım Kolbastı,yı tanıyalım..Kazım bey, yazarlık serüveniniz ne zaman başladı..Doğarken mi yazardınız, yoksa sonradan mı oldunuz?
265 
 Süabya Banyosu  (Ali Osman Öztürk)

Romen göçmeni, Alman Yazar Herta Müller'in ilginç bir öyküsü.
266 
 1 Numara  (Şenol Durmuş)

Onun çığlığını duyduğumuzda şok geçirmiştik. Adeta böğürüyordu. Bazen hırlıyordu. O da diğerleri gibi yalvarmaya başlamıştı. Seslere alışkın olsak da içimizden birisiydi 6 numara. O gün sıra bizim koğuşa gelince önce onu almışlardı. Diğerleri gibi acı çekerken onlar gibi haykırıyordu.
267 
 Mor Mayıs  (Hira Selma Kalkan)

mayıs ayı ilkbaharın ayıdır,özlemin,mitlerin,toprağın hareketlerinin....öykümüz de birçok simgeyi bağrında taşıyan anadolu'dan simgesel bir öykü.
268 
 Yeni Bir Aile  (Hira Selma Kalkan)

kuşların aile hayatını sembolize ederek toplumda çocuk eğitimi ve ana babalık üzerine bir söylem
269 
 Kapı I  (onur güner)

Öteki tarafı görerek; –bu da duvarın üzerinde henüz karşılaşmadığım çatlakların, oyukların, deliklerin ortaya çıkmasıyla söz konusu olabilir– gördüklerimden birinin belki de birkaçının bu kapıdan geçmiş ya da geçebileceklerden bir tanesi veya daha fazlası olabileceği avuntusuna düşmedim. Çünkü eğer kapı açılmayacaksa ve ben içeriyi bir şekilde görebiliyorsam veya aynı şeyi diğer tarafta olan birinin beni görerek benim hakkımda söylemesi söz konusuyken, diyebilir miyim bunlardan bazıları bu kapıdan geçmiş ya da geçebilir?
270 
 Omuz  (Asuman Dölek)

Şimdi sen yoksun, rahatça dertleşebilirim artık seninle.Hatta nasihat bile edebilirim
271 
 Demir Perdenin Alevden Çerçevesi  (Faruk Özçınar)

yaşamın dehlizlerinde gezen,"bir et parçası" olmaktan öteye gidememiş bir kadının öfkesini törpüleyen hayatının beklenen ya da beklenmedik bitişi.
272 
 Cani Sevgililer  (Özcan Nevres)

Onu ayrılmaya bir türlü ikna edemiyordu. Sonunda onu ortadan kaldırmaya karar verdiler
273 
 Yüz, Yüzü Bilirsen  (Aydın akdeniz)

- Doktor grüsülerini iletiyor sana… - Selamlarını desene sen şuna. - Öfff, sıcakmış buralar. Orası 18 dereceydi gelirken. - Eee, kuzeyde kalıyorsunuz biraz, arada o kadarcık fark olacak. İzin ver alayım valizini. Çıkarken hava durumuna bakmış mıydın? - Bakmıştım ama, yanıldım yine de. - Spor giyinmişsin, sıcakta rahat eder insan. - Biliyor musun, seminerleri olmasaydı Beejing’e uçacaktık. - Öyle mi..! Üzüldüm. Çin’deydi galiba orası. Olimpiyatlara mı gidecektiniz yoksa? - Evet, ama o bir yolunu buldu. Atları önden gidecek kendisi arkadan. - Hımmm, demek bunun için buradasın. Hemen dönüyor muyuz ? Yoksa bahsettiğin yerlere mi bakacağız? - Biraz dinlenelim, tatil bu kez uzunca.
274 
 felsefenin sefaleti  (bayVeritas)

“bunlar senin kendi düşüncelerin mi?” “düşüncelerin sahiplenilir olduğuna inanmam... belki başkaları da buna benzer şeyler düşünüyorlardır...”
275 
 Söz  (Cengiz Arabacı)

Doğarken ölmem senin hatan değildi canım annem...
276 
 Bahadır Delikanlı  (Özcan Nevres)

İldeki santral memuresi, ilçedeki santral memuresine anlatıyordu.Sizin santralınızda erkek bir memur var. Her karşılaşmamızda ben Anadolu'nun ender yetiştirdiği bahadır delikanlılardan Önder diyordu.
277 
 İsimsiz Güzel  (Fatih)

Güzel Olmak...
278 
 Adamın Adası  (Nezihe ALTUĞ)

Denizden çıkarken ADAMI, APRODİTE’yi kaybediyordum ama kelimelerin dili ile ‘ADAMIN ADASI’ olan öyküyü rüyalarımla birleştirerek yazıyordum.
279 
 Zaman  (FATİH YALÇIN)

Pencereye doğru yürüdü. Çocukluğundan kalma bir alışkanlıkla bahçedeki ceviz ağacına odaklandı gözleri. Sanki o günlerden bu günlere her şey değişmiş ama bu bahçe, bu ceviz ağacı ve bu ağacın üzerinden cilveli ışıltılar yayan güneş hiç değişmemişti. Bazen saçlarındaki beyazlıklar ve yüzündeki kırışıklıklar dışında kendisinde bile çok şeyin değişmediğini düşünüyor ama bu düşünce onu fazlaca meşgul edemeden her şeyin değiştiği fikrine teslim oluyordu. Aslında bu onun gerçeklerden kaçışıydı. Şu ceviz ağacının altına sığındığı çocukluk günlerinde büyüttüğü hayallerinin hiçbirinin gerçekleşmesinin tek sebebi hayatın değişmesi olunca kendini daha iyi hissediyor ve bu alışkanlığından kurtulup gerçeklerle yüzleşmek istemiyordu.
280 
 Birşey Gibi Kötü  (dündar bayram)


Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Aşkın
selim çok
Öykü > İronik
Emrin Olur
Ahmet Zeytinci
Öykü > İronik
Müzeyyen
Suleyman Tuna
Öykü > İronik
Maçakızı
selim çok
Öykü > İronik
Duygu Dökümanı
selim çok
Öykü > İronik
Kedi Gözü
selim çok
Öykü > İronik
Yak Bir Puro!
selim çok
Öykü > İronik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.