..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Eğer bir kelebeği sevebiliyorsak, tırtıllara da değer vermemiz gerekir. -Antonie de Saint-Exupery
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Başkaldırı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Mor Suallere Sarı Cevaplar.
Servet Alkan
Şiir > Modern

Seni sordu; Gözleri hala buğulu mu? Sözleri hala ağdalı? Bir şair var, şiire girdi girecek… Bir kadından çalmak ağzının ıslaklığını Bildiğin gibi dedim; Demedim;İkindiler üzerine…/Galibarda seninle güzel. Ah o başını alıp gitmeler… Seni sordu; Elleri hala,hala çilli elleri? Kokusu hala; kara tren mi? Bir yazgı var, göğe baktı bakacak… Bir kadından çalmak ayaklarının narinliğini Güldüğün gibi dedim; Demedim;Okunmadık şiirle

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Başkaldırı
101 
 Kalıpçının Kalıpları  (Duru Karal)

Dedim ya, biraz sarhoşum, çok ama çok keyifliyim. Kendimi o cam gibi su gibi duyumsadığım anlardan..Onu izliyorum, o çikolata tadında ki gülümsemeye bakıyorum. Son aylarda ki gelişmeleri, saniye saniye, sözcük sözcük, duygu
102 
 Puzzle - P  (BuZ_LaLe)

Şu yıldızlara sorsam.. Bana anne olurlar mı?
103 
 Sen Hep Ordaydın!  (taci)

herşeyin başladığı ve sonlandığı hayatın analam bulduğu yerde yaşadım seni. Sıgara dumanı gibi genzimi yakarak ve ölümü düşünmek ölümsüzlükte
104 
 Diclenin Çığlığı Bölüm (1)  (serdar özdemir)

Önsöz: Merhaba arkadaşlar bu hikayem Kadının yaşadığım cografya üzerinde sadece bir cinsel obje olarak görenlere bir eylem niteliğindedir ve Kadının kapitalist sistemde kullanılmasını kınamak ve uyarmak amacı ila ve kadına olan sınıfsal ayrımın ve şiddetin artık yok olması amacı ila yazılmıştır. Serdar ÖZDEMİR...
105 
 Duvak  (irem)

Hayattan istediğim önemli birşey var: Hiçbir zaman, hayallerime engel olacak birini çıkarmasın karşıma...
106 
 Alacağın Olsun Kader!  (Aysun Soyer)

kader kısmet derler ya aşka herşey kader aslında insan alınyazısını yaşar onun dışında yaşadıklarımız sadece kısa bir rüya!!!
107 
 Karanlık Sokaklar  (şenol durmuş)

Ben ısrarla biraz daha dolaşalım diye telkinlerde bulunurken, arkadaşım artık yorulduğunu bu gecede eve boş gitmemizi tavsiye ediyordu. Milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul'un bu lanet varoş sokaklarında bir insanla niçin karşılaşmamıştık. Bunu bir türlü anlayamıyordum.
108 
 İpin Ucuna Doğru!  (leyla marankoz)

"nereye gitmeli?" dedi tekrar.deniz görmeyen bir şehri ve içindeki denizi göremeyen bir erkeği terk etmek hiç zor olmadı.
109 
 Benim Adım Gelin (Gelen) Değil Gidendi  (SERAY ANIL)

Onlar için “gelen”dim belki, sevinçtim, mutluluktum; ama ailem için “giden”dim ben, hüzündüm, ayrılıktım, bazen yürekte sessizce akan bazense dışarı taşan, gözden sel olup akan gözyaşıydım.
110 
 Bir Kadın...  (SERAY ANIL)

İnsanın sevgilisinin varlığı maddenin varlığını açıklayan genel geçer temel fizik kanunlarıyla açıklanamaz ki... Sevgilinin varlığı genel geçer fizik kanunlarıyla değil, felsefeyle açıklanabilir ancak…
111 
 Kimsesiz Bir Köpeğin Aşk Hikayesi  (Bünyamin Bayansal)

Bu arada söylemiş miydim ben bir köpeğim !
112 
 Çizgi  (Caner Almaz)

Modern zaman insanın iş dünyasında düşebileceği bunalımın karamsar bir bakış açısıyla anlatılışıdır bu yazı. Toplum bizi nereye sürüklüyor ya da nereye sürükleniyoruz toplum olarak. Cevapsız sorulara kendince bir cevap.
113 
 Şiir Koktu Oya Uslu  (Necmettin Yalcinkaya)

Hatice Hanım sardunyaları suluyordu. Su sürahiden değil, yüreğinin derinliğinden akıyordu âdeta. Kutsal bir emanetmişler gibi çiçeklere değer veriyor, onları okşuyordu. Gözlerini kapatıp kokularını derin derin içine çekiyor, sonra nefesini salıp bir sihri keşfetmiş gibi gururla:
114 
 Seyr-i Sefer  (Sevgili Özbek)

Sevda, bir taşın başına oturmuş dalgın bir vaziyette, mahmur gözleriyle etrafını seyrediyordu. Her şey o kadar yabancıydı ki kendisine, kime ne danışacak, neye göre davranacaktı bilemiyordu. Gelenek ve göreneklerin aynı olmasına rağmen, kendi yaşadıkları ve öğrendikleri ile, geldiği bu yerlerdeki insanların gelenek ve görenekleri kendisininkine o kadar zıttı ki!
115 
 Sarı Odalı Ev  (ÇAĞLA GÖKDENİZ)

Neden? Neden ilişkimizin diğerlerinden farklı olduğuna, neden sonunun mutlulukla bitebileceğine inanmıyorsun?
116 
 Gün Görmezdi, İda'dan  (Aydın Akdeniz)

Kırık döküklük var dilime düşenlerinde. Tekrar denemeliyim. Sorun seçtiklerim olabilir. Hafızam. Dur bakayım. Zorluyorum, ama… Sözcükler, derinlere inmiş gibi. Çıkarabilseydim. Soğuktan dilim de tutulmuş olabilir. Az sonra kalmaz bir şeyciğim. Evet evet. Yere yuvarlanmıştım. Bunu nasıl düşünemedim. Kanayan yerim yok ki. Çarpma derinde eser bırakmıştır belki. Yolunda sanırdın her şeyi ama içten içe kanayabilirdi damarların.
117 
 Tokat ve Cüzdan  (ömer akşahan)

Yağmurlu bir gündü. Doğa, göz gözü görmez bir sarhoşluk içindeydi. Abdurrahim sabah yatakta bir külçe olmuş, yatıyordu. Kalkıp, yüzünü yıkamak bile içinden gelmiyordu. Üvey ağabeyi Veysi ile aynı odayı paylaşıyorlardı. Aralarında üç yaş vardı.
118 
 Dicle'nin Çığlığı (2) Umudun Tükenişi  (serdar özdemir)

Dicle gözünü açtığında sabahın güzel türküsüyle uyandı. Evleri binyıllardır kahpeliğe,zulme,acıya ve ölüme baş eğmeyen ama yorgun surların karşısındaydı.
119 
 Ömür Uzun, Aşk Kısa!  (Nurol Banabak)

Herkes gündelik yaşamın hay-huyunda, herkes işinde-gücünde; mutlular mutlu-mutsuzlar mutsuz. Ama yine de insan gibiler. Ben, insan gibi olamıyorum. Kimse görmüyor ama ben farkındayım ‘büyük son’un, o kıyametin gelip-çattığının.
120 
 Kendileri Babam Değildir, Sadece Soyadı Benzerliği  (Orkun Levent BOYA)

Bir çocuğu daha bebek sayılabilecek yaşlarda ‘baba’ kelimesinden nefret ettirecek kadar, ‘iğrenç’ bu adam bir gün karşıma çıkacak ve bana, “ben senin babanım” diyecek!..

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Okul Yolundaki Tank
Ömer Özyurt
Öykü > Başkaldırı
Esre Ânı, Hâr Ânı…
Yûşa Irmak
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 1
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 2
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 3
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 4
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 5
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 6
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Trafiği 7
Tuna M. Yaşar
Öykü > Başkaldırı
Savaş Traiği 8
Tuna M. Yaşar
Öykü > Yeraltı
Baba Kerim...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Abalı Zeybek...
KERİM ÖZBEKLER
Öykü > Başkaldırı
Body Bizarre
Betty Blue
Öykü > Başkaldırı
Öldürmek
İbrahim Halil Almas
Öykü > Başkaldırı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.