..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgular görmezden gelindikleri için var olmaya son vermiyorlar. -Huxley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
 

Konular:
Edebiyat - Macera-Gerilim-Korku
Edebiyat - Kuzey Amerika Edebiyatı
Edebiyat - Roman
Edebiyat - Polisiye ve Casusluk
Kişiler ve Yayınevi:
Altın Kitaplar (2280)
Petek Demir (Çeviren) (56)
Dan Brown (Yazar) (23)
 

 
muhteşem bir eser   (Serbest Vezin Sembolik Şizofreni)
muhteşem bir eser gerçekten her düş dostunun okum...
› mrb kitap halen elinizde mi diye sormak istedim uz...
Okumadan ÖLÜNMEMESİ gereken bir kitap..   (Noetik Akıl ve Korteks İrade)
Çok ilginç bir sunuş ile başlıyor Eser...
Yaza...
En Uzun Gece...... Lütfen okuyun.....   (En Uzun Gece)
Bi arkadaşım tavsiye etti.İnanılmaz beğendim.Uzun ...
TÜM ALEME İBRET OLMASIYLA   (Ateşte Yeşerdim)
ancak bu kadar üst düzeyde yazılabilirdi simdiye k...
eğlenceli komik .d   (Canım Çok Sıkılıyor)
5 kişinin olması biraz kafa karıştırıyor ama sevdi...

İhanet Noktasıİhanet Noktası

Dan Brown


Altın Kitaplar / Meşhur Romanlar Dizisi


Etiket: 26,00 TL

"Gerilim nasıl yaratılır? İşte bunun en güzel örneği bu kitap. Elinizden bırakamayacaksınız."
Washington Post

"Gerilim ustası Dan Brown entrika ve aksiyonu çok güzel dengeliyor.Kitap uzay endüstrisi, ordu ve Washington'ın şaibeli kişilerinin varlığı ile dokunmuş. Yazarın araştırmaları kusursuz. Romanda adı geçen aletler ve bunları kullanan kişiler gerçek yaşamı yansıtıyor."
The New York Daily News

"Muhteşem bir gerilim. Öykü inanılmaz bir hızla ilerliyor. Mekânlar gerçek. Kahramanların kişilikleri çok iyi oturtulmuş. Entrika ve aksiyon büyük bir titizlikle dengede tutuluyor. Brown çok iyi bir araştırma yapmış, gelişmiş bilim ve askeri ayrıntılar öyküyü daha inandırıcı yapıyor."
Publishers Weekly


NASA uydusu, kuzey kutbunda buzların derinliklerine gömülü az bulunur bir nesnenin varlığını belirleyince herkes şaşkına döner. Uzun süredir yeni arayışlar içinde bocalayan Uzay Dairesi bu buluşu bir zafer olarak niteler. Bu durum, Amerika Birleşik Devletleri uzay politikası ve eli kulağındaki başkanlık seçimlerini derinden etkileyecek bir zaferdir aynı zamanda.

Oval ofisin yeni sahibinin kim olacağı belli değildir, ama Başkan, Beyaz Saray Gizli Servis analizcisi Rachel Sexton’u, bu yeni buluşun gerçekliğini kanıtlaması için Milne buzuluna gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tollan ve uzmanlardan oluşan bir ekip eşliğinde Rachel akla hayale gelmeyen ve tüm dünyayı korkunç ihtilaflara sürükleyecek bilimsel bir sahtekarlığı ortaya çıkarır.

Rachel, Başkan’la iletişim kurmadan önce, Michael ile birlikte ölümcül görev gücünün saldırısına uğrar. Gerçeği gizlemek uğruna hiçbir engel tanımayan esrarengiz bir güç kırıcı ve suikastcılardan oluşan özel ekip onları ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Ekibin, ölümcül olduğu kadar ıssız bir ortamda canlarını kurtarmaya çabalarken, hayatta kalabilmek için tek bir umutları vardır: Bu korkunç tuzağın perde arkasında kimin olduğunu bulmak. Gerçeği öğrendiklerinde ise akıllara durgunluk veren bir ihanet ile karşılaşacaklardır.

Ünlü yazar Dan Brown, İhanet Noktası ile okuyucularını çok gizli ulusal keşif dairesinden kuzey kutbunun devasa katmanlarına ve oradan da tekrar Beyaz Saray Batı Kanadı’nın buram buram güç kokan koridorlarına taşıyor. Bilim, tarih ve politikayı harmanladığı ünlü romanı Melekler ve Şeytanlar’dan sonra, Brown hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatan her köşenin ardından şaşırtıcı sürprizlerle dolu müthiş bir gerilim romanı ile bir kez daha okurları ile buluşuyor. İhanet Noktası, ustaca yazılmış müthiş bir gerilim romanı.

• İhanet Noktası; akıllara durgunluk veren bilimsel bir buluş....
• İhanet Noktası; çok zekice düzenlenmiş bir ihanet darbesi...
• İhanet Noktası; şimdiye kadar hiç okumadığınız lezzette politik bir gerilim...

Yazar hakkında
Digital Fortress, Angels & Demons, Deception Point ve Da Vinci Şifresi'nin yazarı olan Dan Brown, eşiyle birlikte New England'da yaşamaktadır.Çeviren: Petek Demir - 511 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9752105734; Boyut: 13,5x21 cm; Baskı Tarihi: Nisan 2005
Özgün Dili: İngilizce; Özgün Adı: Deception point
Yazarın Diğer Kitapları
 
 Cehennem, Altın Kitaplar  Cehennem (Ciltli), Altın Kitaplar  Da Vinci Şifresi, Altın Kitaplar
 Da Vinci Şifresi (Cep Boy), Altın Kitaplar  Da Vinci Şifresi / Resimli Özel Baskı, Altın Kitaplar  Dijital Kale , Altın Kitaplar
 Dijital Kale (Cep Boy), Altın Kitaplar  İhanet Noktası, Altın Kitaplar  İhanet Noktası (Cep Boy), Altın Kitaplar
 Kayıp Sembol, Altın Kitaplar  Kayıp Sembol (Ciltli), Altın Kitaplar  Melekler ve Şeytanlar (Cep Boy), Altın Kitaplar
 

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir

Dijital Kale
Dan Brown,
ODTÜ Geliştirme Vakfı
  satış dışı  

Melekler Ve Şeytanlar (Da Vinci Şifresi Yazarından)
Dan Brown,
Altın Kitaplar
  satış dışı  

Şu Çılgın Türkler
Turgut Özakman,
Bilgi Yayınevi

Da Vinci Şifresi
Dan Brown,
Altın Kitaplar

Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi
Melissa P.,
Okuyan Us Yayınları
  satış dışı  

Ferrari'sini Satan Bilge
Robin Sharma,
Goa Basım Yayın
  satış dışı  
Yorumlar: Eleştirmek İstiyorum!
soluksuz okunacak bir roman
Gönderen: cemil yeşilbağ
18 Haziran 2005 - İstanbul / Türkiye
tek kelimeyle soluksuz okunacak bir roman. soluk almak için parmaklarınızın kitabı kapatması için içinizden yalvaracaksınız. ama parmaklarınıza emir veren beyin bu emri vermek için hiç de istekli olmayacak. sadeliği, akıcılığı, kesinlikle bilgi sonucu yazılmış, belki nasa'yı ve çalışmalarınıda bir miktar anlatan müthiş bir kitap. sinemaya uyarlanması halinde en çok kitap olduğu gibi gişe rekorları kırabilecek bir roman.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
27 kişiden 25'i bu yorumu beğendi.
ben de beğenmedim
Gönderen: Sinan Çavuşoğlu
20 Ağustos 2005 - Bursa / Türkiye
Kitap ta kurgular müthiş ama insanı gerçekten sıkıyor .gereksiz noktalar üzerinde çok fazla durulmuş.önceki kitaplarında tarihsel veriler kullanılmıştı ve anlamamız daha rahat oluyordu.ama bu kitapta açıkçası biraz kasıldım.çok bilimsel terim kullanılmış bazı sayfaları anlamadan atladım diyebilirim.diğer kitapları gibi değil ama yinede okunur.yani bir bilim adamı olup çıkabilirsiniz sonunda.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
27 kişiden 17'si bu yorumu beğendi.
gercek ihanet noktası
Gönderen: ata ataman
20 Temmuz 2005 - İstanbul / Türkiye
bu kıtap gercekten harika yazar iyi bi araştırma yapmış.ihanetin ne oldugunu gercekten güzel sergiliyor karanlık amerikaya biraz ışık tutuyorbaştan sona iyi bir kitap bu yazarın melekler ve şeytanlar kitabınıda okumanızı şiddetle tavsıye ederim.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
16 kişiden 15'i bu yorumu beğendi.
Gerilim var ama...
Samet Çalışkan
15 Nisan 2007 - İstanbul / Türkiye
Biraz daha halka hitap etseydi çok daha iyi olurdu... Yine de "Dan brown klasiği"ni -yani, merak ettirme ve şaşırtma eylemini- burada da görmek kitabı heyecan verici kılıyor..

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
23 kişiden 13'ü bu yorumu beğendi.
beğenmedim
ebru ikiz
4 Ağustos 2005 - İzmir / Türkiye
ihanet noktası beni hayal kırıklığına uğrattı. yazar bilimsel terimlerden çok fazla bahsetmiş bu nedenle insan okurken sıkılıyor. Heyecanlı olan bölümleri de var ama diğer 3 kitabını okurken aldığım zevki bunda bulamadım.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
11 kişiden 6'sı bu yorumu beğendi.
eehh işte
Gönderen: MAHMUT YALDIZ
8 Kasım 2005 - Bursa / Türkiye
beklediğim gibi değildi.Zaten kitabın kapağından belli oluyo kitap ismi Dan BROWN un ismi altında eziliyo ama ehh işte FENADA DEĞİL

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
19 kişiden 6'sı bu yorumu beğendi.
gölgede kaldı
Gönderen: murat aktaş
13 Temmuz 2006 - Tunceli / Türkiye
yazarın diğer kitabı da vinci şifresine göre çok sönük kalmış daha iyisini yazabilirdi dan brown okunabilir

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
17 kişiden 6'sı bu yorumu beğendi.
bir dan brown klasiği daha
Gönderen: hüseyin savurur
19 Temmuz 2005 - İstanbul / Türkiye
güncelliğini sürekli korucak olan bir konu,yine iyi ve zor bir araştırma akılalmaz teknolojiler,oturmuş karakterler,mekanlar,olaylar... bunların hepsi gerilim üstadı dan brown kalemiyle harmanlanınca, aksiyon sevenlerin sabah başlayıp soluksuz okuyarak gece bitireceği ve o saatte arkadaşlarını arayıp 'mutlaka okumalısın!' diyebileceği bir eser. Gerilimcilere şiddetle tavsiye edilir.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
3 kişiden 2'si bu yorumu beğendi.
Beklediğim gibi değildi..
Gönderen: nedim şahin
23 Temmuz 2005 - /
" Ünlü yazar Dan Brown, son kitabı İhanet Noktası ile adeta 'düşüşte' olduğu hissini veriyor. Akıllıca hazırlanmış bir kurgu. Ama göze çarpan bazı hatalar ve aşırıya kaçan bilimsel açıklamar okuyucu sıkıyor. " Polisiye-Gerilim türünün usta yazarı Dan Brown, inanılmaz sürükleyici anlatımı ve romanlarında sıkça karşımıza çıkardığı sürprizleri ile önceki 3 kitabını birçoğumuza okutmayı başardı. Da Vinci Şifresi ile tutkunu olduğumuz maceralarını Melekler ve Şeytanlar 'da bir adım ileri götürdü ve bu çizgisini iyiden iyiye sevmeye başladık. Türkiye'de geçtiğimiz yaz satışa sunulan Dijital Kale kitabı ise gerçekçiliği ve tahmin edilemez tuzakları ile hepimizi büyüledi. 4.kitabı İhanet Noktası'nda ise beklediğim akıcılığı ve heyecanı bulamadım. Her zamanki tuzakları ve sürpriz kişileri yine okuyucuya zevk veriyor ancak sık aralıklarla yaptığı bilimsel açıklamalar kitaptan soğutuyor. Hepimiz atrofizikçi olsaydık eminim anlamadığımız en ufak nokta kalmayacaktı. Ama böyle bir durum söz konusu olmadığına göre bazı paragraflarda oldukça sıkılacağınızı belirtmek istiyorum. Bazı bölümlerin soluk soluğa okunduğu da yadsınamaz bir gerçek. Kurgunun içerisine gizlenmiş tuzaklara düşmemek ise elde değil. (Okumuş olanlar hatırlayacaktır; İdareci diye tabir edilen kişinin William Pickering çıkması örneğin) Bu kitapta da gördüğüm, Dan Brown'un sevdiğim bir yönü ise; aynı olayı farklı kişilerin bakış açısı ile tekrar tekrar ele alması. Örneğin bir araba havaya uçuruluyorsa, o sahnenin hem bombayı atanların, hemde arabanın içindekilerin düşünceleri ile ele alınması. Zaman zaman kullandığı bu anlatım yöntemi bence oldukça yakışıyor romana. Kapak tasarımından da anlaşılacağı üzere kitabın önemli bir kısmı Antartika buzullarında geçiyor. NASA tarafından buradaki bir buz dağında rastlanan yoğun cismin, sonraki araştırmalarla aslında normalden büyük bir göktaşı olduğu anlaşılıyor. İncelemeye giden ekibin ulaştığı sonuç ise son derece şaşırtıcı. Bu göktaşında, aynı türün dünyadaki formlarından biraz daha farklı olan "eklembacaklı fosilleri" bulunuyor. Tabi bu olay, Dünya dışında da yaşam olduğunun bir kanıtı olarak göktaşını bulan ABD'nin gurur kaynağı haline geliyor. Taki tüm bu buluşun ve araştırmaların "politik bir entrika" olduğu anlaşılana kadar. Ana kahramanlarımız (Tolland ve Rachel) bu entrikayı ortaya çıkarana kadar defalarca ölümden dönüyorlar. (Nedense her defasında şans iyilerden yana. Özellikle Triton mini denizaltısının su aldığı halde onlarca dakika batmaması adeta kurtarıcısını beklediği hissini uyandırıyor.) Dan Brown, bu ikili arasına inceden inceye sevgi aşılamaya çalışmış ama pek başarılı olduğunu söyleyemem. Ancak son 20 sayfada açıkca belli ediliyor bu "ölümlerden kurtaran" sevgi bağı. Kitapta bahsi geçen yüksek teknoloji ürünü silahlar ve araçlar günümüz dünyasında aslında şaşkınlık yaratmayacak cinsten. Zaten yazar, Önsöz'den önce bu teknolojilerin tamamen gerçek olduğuna dair bir not eklemiş. Sonrasında ise, Bill Clinton'ın 1996'daki bir konuşmasından alıntı yapılmış. Kitabı bitirdikten sonra bu alıntı baya düşündürücü hale geliyor. Beklenildiği üzere kitap mutlu son ile bitiyor ancak saçma olması gerekmezdi. Son sayfalarda yer verilen, kahramanlarımızın Beyaz Saray'daki eğlenceki günlerinin gerçeklikle herhangi bir alakası olduğunu sanmıyorum. Özetlemek gerekirse bu kitap; bazı bilimsel açıklamaların mide bulandırıcı düzeyde olduğu, dahice bir kurguya sahip ancak kahramanların sanki ölümsüzmüş gibi kullanıldığı, okunduktan sonra da acı bir tat bırakan orta seviyede bir gerilim romanıdır denebilir. Dan Brown yine çok satanlar listesinde 1 numara ama bunda kesinlikle önceki kitaplarının verdiği hazzın etkili olduğunu söylemeye gerek bile yok sanırım. Not: Kitabın 3 yerinde şu söz kullanılmış: "En güzel savunma iyi bir savunmadır" Kanaatimce burada kullanılmak istenen söz; "En güzel savunma iyi bir saldırıdır" şeklinde olacaktı. Çeviride bir hata yapılmış olabileceğini düşünüyorum.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
12 kişiden 2'si bu yorumu beğendi.

28 Eylül 2008 - istanbul
kitap okumayı sevmem ama...
ihanet noktası kitabını çok beğendim. tamamen usta bir yazarın elinden çıktığı belli gerilim ve macera istiyorsanız bu kitaplar size göre...

Bu yorumu doğru buluyor musunuz? 
2 kişiden 1'i bu yorumu beğendi.

Yazar Hakkında
Amerika Devlet Başkanlığı ödülünü kazanan matematik profesörü bir baba ile profesyonel dini müzik öğretmeni bir annenin oğlu olan Dan Brown, ilim ve din gibi iki paradoks felsefe içinde büyümüştür. Amherst koleji ve Phillips Exeter Akademisinden mezun olduktan sonra bu kuruluşlarda bir süre İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra tüm zamanını roman yazmaya adamıştır. Şifre çözme ve gizli hükümet kuruluşlarına duyduğu merak onu bu konularda gerilim romanları yazmaya sürüklemiştir.
Sanat tarihcisi ve ressam olan eşi de araştırmalarında yardım etmektedir.

Kitap Forumu:
KonuYanıtSon İleti
Henüz bir konu açılmadı.  
Kitap Forumları bir kitap hakkında Soru sormak ve Fikir paylaşmak içindir...


son gelen eserler
Yine Sabrım Üstüne
Galip Sertel
Şiir > Başkaldırı
Sevgi Festivali
Hakan Yozcu
Eleştiri > Çağdaş Sanat
Dünya Sanat Günü
Hakan Yozcu
Eleştiri > Çağdaş Sanat
Burası Dağbaşı mı?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Toplum ve Birey
Tiyatro Oyun Dizisi 2
Hakan Yozcu
Eleştiri > Çağdaş Sanat
Cefa
Ertuğrul Tiryaki
Şiir > Halk
Halvet
Furkan TERZİOĞLU
Şiir > Modern
Aşktan da Gerçeksin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm
Duymak
Nilüfer Aydur
Şiir > Bireysel
Aşkına Taraf Oldum
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm
Her Şairi Sen Sanmak
Sena Yılmaz
Şiir > Aşk ve Romantizm
Uyku...
seçkin gündüz
Şiir > Bireysel
Dön Gönlümün Sızısı
Rasim Yılmaz
Şiir > Aşk ve Romantizm
Yazamadım
Hasan Pamuk
Deneme > Sevgi ve Aşk
Yine de Sana Dair
İbrahim Kilik
Şiir > Aşk ve Romantizm
Hangi Yalnızlığa Gitsem
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm
Talihim
Şefika Ünal
Öykü > Halk Öyküleri
Karmaya Daha Var
Alp Şahin
Öykü > Bireysel
Hadi Be...
demir can
Şiir > Anı
İnsanın En Büyük Eksiği
suat engin yılmz
Eleştiri > Günlük Olaylar| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |


İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2014 | © , 2014
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.